środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Brawurowa jazda kierowcy mazdy

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jeśli kierowca znacznie przekracza dozwoloną prędkość i dodatkowo wyprzedza na przejściu dla pieszych, stwarza bardzo duże zagrożenie na drodze.

  Właśnie taką sytuację zauważyli wczoraj funkcjonariusze ropczyckiej drogówki. Zgodnie z nowym taryfikatorem, na kierującego mazdą został nałożony mandat w wysokości 2500 zł oraz 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu.

  Funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, na drodze wojewódzkiej nr 986 w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, mierzyli prędkość w wyznaczonym punkcie kontrolnym. Po godz. 17.00, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który przekroczył prędkość. 55-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 92 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

  Od kilkunastu dni kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej restrykcyjne pod kątem wysokości mandatów karnych, jak również liczby punktów karnych za wybrane wykroczenia. Wczoraj przekonał się o tym kierujący mazdą.

  Policja przypomina, że zmienione przepisy ruchu drogowego wprowadzają tzw. „recydywę”, która za złamanie przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia powoduje, że mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas. Zmieniają się także punkty karne nakładane za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com