piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Team Dżo laureatem drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIX

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 22 września odbyła się druga edycja Rzeszowskiego StartUP MIX. Zwycięzcą okazali się pomysłodawcy projektu inteligentnego kompostownika Dżo. Pozostałe dwa prezentowane wczoraj pomysły- powałka higieniczna do ula oraz urządzenie do odbioru zamówień- zostały wyróżnione.

  Udział wzięli w niej zarówno pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań, jak również wszyscy ci, którzy zainteresowani są prowadzeniem własnego biznesu i rozwojem osobistym.  Zwycięzcą wczorajszego wieczoru został team Dżo, który zaprezentował inteligentny kompostownik.

  Wyposażone w szereg czujników urządzenie ma być odpowiedzią na jedne z największych wyzwań, jakie stoją przed współczesnymi firmami, czyli ograniczenie śladu węglowego i efektywne gospodarowanie odpadami.

  Powszechnym mitem jest to, że bioodpady produkowane w biurach, takie jak fusy po kawie lub resztki owoców rozkładają się bez większego wpływu na środowisko. Nie bierzemy jednak pod uwagę tego, co jest niewidoczne, czyli gazów cieplarnianych emitowanych z bioodpadów- metanu, podtlenku azotu i dwutlenku węgla.  Z kolei samo zagospodarowanie i wywóz powodują kolejną emisję. Jak ją ograniczyć? Firmy muszą postawić na naturalne rozwiązania i zacząć kompostować w biurze. Wykorzystując dżdżownice kalifornijskie do rozkładu bioodpadów otrzymujemy naturalny nawóz do roślin- biohumus, redukujemy do 90% emitowanego metanu, inspirujemy też pracowników do proekologicznych działań.

  Wiktoria Kozłowska, team Dżo

  O bilet do finału wraz z teamem Dżo walczyły też dwa inne startupy- team VOOX i team Retailo, które pokazały kolejno powałkę higieniczną i wielofunkcyjny stojak do uli oraz kolektomat, ułatwiający odbiór zamówień w punktach stacjonarnych. Jak podkreślali członkowie Jury- wybór zwycięzcy nie należał do najłatwiejszych.

  Nasza dyskusja była dzisiaj bardzo burzliwa i moim zdaniem, powinniśmy dać trzy pierwsze nagrody, ponieważ wszystkie prezentowane dzisiaj pomysły były znakomite. O naszym wyborze zdecydowały detale- postawiliśmy na nowatorskie rozwiązanie, które jest czymś zupełnie nowym i czego nie można jeszcze znaleźć na rynku.

  Dariusz Urbanik, zastępca Prezydenta Rzeszowa

  Rzeszowski Startup MIX to nie tylko innowacyjne pomysły, ale także dawka wiedzy i inspiracji dla tych, którzy chcą zacząć działać “na własny rachunek”. Stąd też wczorajsza dyskusja na temat odpowiedzialności w biznesie, o której mówiły Michalina Czarnota z Centrum Medycznego MEDYK i Anna Warzybok z firmy ML System oraz wskazówki od prezesa firmy MJC Sp. z o.o., Michała Janasa, gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Mateusz Szatan z rzeszowskiego oddziału Krajowej Izby Rozliczeniowej zaś zwrócił uwagę na ważne dla przedsiębiorców narzędzie, czyli kwalifikowany podpis elektroniczny.

  Kolejny StartUP MIX już 17 listopada. Do tego czasu trwa też nabór pomysłów, spośród których wybrane zostaną prezentacje na trzecie biznesowe spotkanie.

  Nabór prowadzony jest pod adresem: urbanlab@erzeszow.pl. Z każdej edycji wyłoniony zostanie 1 projekt, który podczas Finałowej Gali zawalczy o zwycięstwo. 

  Urban Lab jest otwarty na różne projekty i inicjatywy. Jeśli macie pomysły- zapraszamy, bo element startupu i pracy z biznesem zaczyna się tu i idzie bardzo, bardzo szybko. Działajcie z nami, działajcie z miastem Rzeszów.

  Tomasz Skoczylas, dyrektor Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab w Rzeszowie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com