10,6 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Na terenie miasta powstał kolejny ogród kieszonkowy

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na osiedlu Pobitno powstał kolejny z planowanych ogrodów kieszonkowych. To mini park przy ulicy Kurpiowskiej. Zostało posadzonych prawie 1400 roślin. Jest też możliwość skorzystania z placu zabaw czy plenerowej siłowni.

  Ogród przy ul. Kurpiowskiej ma powierzchnię 20 arów. Powstał na działce wydzielonej z terenu należącego do MPWiK Rzeszów. – Dzięki współpracy z tą miejską spółką a także mieszkańcami osiedla udało się stworzyć miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować a także poćwiczyć, bo znajduje się tu siłownia plenerowa. Jest także plac zabaw dla dzieci. Znajdują się tu jednak przede wszystkim nasadzenia – prawie 1400 roślin, wśród których są wysokie drzewa – graby, klony. Jest mnóstwo krzewów, bylin, także tych obecnie pięknie kwitnących – hortensji, jeżówek.

  W tym roku w Rzeszowie decyzją prezydenta Rzeszowa nowe ogrody kieszonkowe powstają m.in. także przy al. Sikorskiego, na os. Baranówka, Nowe Miasto.

  Mini Park przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie został symbolicznie oddany do użytku w środę. – Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Idea zrównoważonego rozwoju opiera się na tym, że powinniśmy wszyscy pracować nad lepszą jakością życia w naszych miastach. Ten temat często przejawia się w naszych dyskusjach o mieście. Dziś mamy taki miły moment – symboliczne oddanie do użytku jednego z nowych ogrodów kieszonkowych, które urządzamy po to aby w naszym mieście żyło się lepiej, przyjemniej

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -