środa, 28 lutego, 2024
+

  Na przejściu granicznym w Budomierzu udaremniono przemyt papierosów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas kontroli pojazdów na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w  Budomierzu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt pół tysiąca paczek papierosów. Do znalezienia nielegalnie przewożonych wyrobów tytoniowych wykorzystano skaner RTG.

  Na  skrytkę z nielegalnymi papierosami funkcjonariusze KAS natrafili podczas kontroli samochodu osobowego wjeżdżającego do Polski z Ukrainy. Pojazd został skierowany do prześwietlenia urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze szybko znaleźli miejsce ukrycia towaru. Pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy znajdowało się w niepodłączonym zbiorniku na gaz.
  Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.  

  Jest to kolejna próba przemytu, udaremniona przez funkcjonariuszy KAS z Budomierza, dzięki wykorzystaniu urządzenia RTG. Oddane do użytkowania w lipcu br. urządzenie umożliwia kontrolę samochodów osobowych, ciężarowych, busów, autokarów oraz ładunków cargo. To jedno z czterech, wielkogabarytowych urządzeń RTG, wykorzystywanych przez funkcjonariuszy KAS w walce z przemytem na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com