10,8 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Czy dzisiaj wieczorem zabraknie prądu w Rzeszowie?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły okres zagrożenia energetycznego. Ma ono przypaść na piątkowy wieczór. To pierwszy w historii Polski takiego rodzaju komunikat. Czy to oznacza, że odbiorcy prądu zostaną bez zasilania?

  Jak podają Polskie Sieci Elektroenergetyczne okres zagrożenia ma przypaść dzisiaj 23 września w godzinach od 19:00-20:00 i od 20:00-21:00

  Co to tak naprawdę oznacza. Czy może dojść do takiej sytuacji, że odbiorcy energii elektrycznej czyli w zasadzie każdy z nas może pozostać bez energii elektrycznej?

  W komunikacie można przeczytać, że nie ma takiego zagrożenia, żebyśmy pozostali bez prądu. Jest to tylko sygnał skierowany do jednostek rynku by w tych godzinach zrealizowali swoje obowiązki mocowe.

  Komunikat jest skierowany do elektrowni, które podpisały umowy, na podstawie których na sygnał operatora mają dostarczyć zakontraktowaną moc. Dotyczy to również przedsiębiorstw, które w razie potrzeby muszą zredukować pobór energii.

  Jak przekazano w komunikacie:

  „Ogłoszenie okresu zagrożenia wynika z braku wystarczającej rezerwy w systemie. Ta sytuacja jest spowodowana ubytkami awaryjnymi jednostek wytwórczych oraz niską generacją OZE, zwłaszcza w szczycie wieczornym”

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -