sobota, 30 września, 2023
+

  W nadchodzącą sobotę szykują się w Rzeszowie koncerty w psychodelicznym, elektronicznym oraz energetycznym klimacie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Szczegółowy program koncertów, które odbędą się 24 września 2022 roku na rzeszowskim Rynku oraz w Rzeszowskich Piwnicach:

  17:20 – FANFARA AVANTURA: PRAWDZIWE POLSKIE TECHNO (Rynek)

  19:00 – FANFARA AVANTURA: Turbo Balkan Groove (Rynek)

  20:00 – Gordiy Starukh (Rzeszowskie Piwnice)

  21:00 – Olica&Red Sun Rising (Rzeszowskie Piwnice)

  Fanfara Awantura to zespół, który tworzy orkiestra dęta. Instrumenty muzyczne przeplatają się z muzyką techno, tworząc oryginalny gatunek, mieszankę muzyki bałkańskiej z ostrymi, mocniejszymi brzmieniami w stylu punk. Jak twierdzą sami muzycy, podążają w kierunku „techno-polo-futurystycznym”. Zespół tworzy w stylach rave, psytrance, progressive, minimal oraz detroit techno. Powstał z inicjatywy Michała Fetlera – lidera zespołu, który nagrał na początek siedem utworów w klimatach ludowych, nawiązujących do dawnej, południowo-wschodniej Polski. Muzyk połączył techno razem z muzyką elektroniczną oraz orkiestrą, tworząc ciekawą i przede wszystkim oryginalną kompozycję. Wszystko tworzy niebanalną całość.

  Pan Gordiy Starukh zajmował się na początku konstruowaniem instrumentów – lir korbowych, które łączył później z ciekawą muzyką i nietuzinkowymi tekstami, nagrywając swoje własne, autorskie utwory. Twórca w odziedziczonej pracowni po dziadku rzeźbiarzu tworzył i nadal tworzy swoje własne instrumenty, na których gra, komponując różne składanki. To bardzo uzdolniony muzyk, który samodzielnie tworzy, gra i śpiewa.

  Razem z zespołem Red Sun Rising gra koncerty Michał Niecikowski – muzyk pochodzący ze Szczecina. Najlepiej czuje się tworząc w nurcie elektrycznym, do tego z domieszką folku oraz energetycznymi brzmieniami słowiańskimi. Z kolei Olica, członkini zespołu – Aleksandra Suchowiecka, uwielbia zwłaszcza te stare pieśni polskie. Jest wokalistką i instrumentalistką folkowych projektów Kipikasza i Dziadowski Projekt.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają na koncerty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com