10,6 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  W nadchodący weekend będzie można spróbować regionalnych specjałów w Rzeszowskich Piwnicach

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowskie Piwnice biorą udział w dwudniowym festiwalu „Karpaty na Widelcu”. To właśnie tam będzie można w nadchodzącą sobotę oraz w niedziele skosztować tradycyjnych przysmaków pochodzących z naszego regionu. Celem całego festiwalu jest promocja Podkarpacia oraz jego walorów kulinarnych.

  Organizatorzy eventu serdecznie zapraszają wszystkich Gości do degustacji regionalnych potraw w formie przekąsek. Dodatkową atrakcją zwiedzania będzie możliwość spróbowania podkarpackiego jadła, a na stole znajdą się m.in. gomółki, proziaki, wiejski chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem bądź z serkiem.  Przekąski wykonane były z naturalnych produktów, a przygotowały je Panie ze Stowarzyszenia „Zagroda Handzlowianka”.

  Działalność Stowarzyszenia doceniło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamieszczając ich wyroby na Liście Produktów Tradycyjnych, m.in.: ser biały z Handzlówki, handzlowską serwatkę wielkanocną, handzlowską bułkę pszenną i ogórki kiszone z Handzlówki.

  Wejścia, co 20 min. od 10:00 do 17:20.

  Dwie ścieżki zwiedzania (każde wejście z przewodnikiem):

  „Obraz historii”- tradycyjna forma zwiedzania

  „Interaktywna legenda” – mutlisensoryczna ścieżka łącząca historię z zabawą

  Koszt biletu:

  35 zł normalny

  30 zł ulgowy

  link do zakupu biletów: https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/

  informacje dotyczące festiwalu: https://tiny.pl/wg2l4

  Za przygotowanie regionalnych przysmaków odpowiedzialne jest Stowarzyszenie „Zagroda Handzlowianka”. Mieszkańcy Handzlówki (powiat łańcucki) działają w stowarzyszeniu od 2007 roku, a w swoich szeregach skupiają 65 osób. Działalność Stowarzyszenia doceniło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zamieszczając ich wyroby na Liście Produktów Tradycyjnych, m.in. : ser biały z Handzlówki, serownik (sernik) handzlowski, masło domowe z Handzlówki, handzlowską serwatkę wielkanocną, handzlowską bułkę pszenną i ogórki kiszone z Handzlówki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -