10,6 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Warsztaty filmowe z Dariuszem Jabłońskim – producentem m.in. „Pokłosia”

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Organizatorzy zapraszają na warsztaty dotyczące zrównoważonej produkcji filmowej dla przedstawicieli sektora produkcji filmowej i telewizyjnej, które odbędą się 24 września (sobota) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w godzinach 10:00-14:00. Warsztaty poprowadzi producent filmowy Dariusz Jabłoński!

  Celem warsztatów jest podniesienie poziomu świadomości i wiedzy uczestników, a w efekcie zwiększenie aktywności przedstawicieli branży audiowizualnej w zakresie planowania i realizacji utworów filmowych, telewizyjnych czy reklamowych w sposób jak najbardziej neutralny dla środowiska. Podczas warsztatów poruszone zostaną zagadnienia z zakresu greenfilmingu, m.in. czym jest zrównoważony rozwój, jakie są jego cele i w jaki sposób są one powiązane z produkcją audiowizualną, jaki wpływ na środowisko naturalne ma produkcja audiowizualna, jakie towarzyszą jej wyzwania środowiskowe oraz jakimi zasadami kierować się w procesie zmniejszania śladu węglowego produkcji.

  Warsztaty poprowadzi Dariusz Jabłoński – jeden z bardziej uznanych polskich producentów filmowych („Wino truskawkowe”, „Pokłosie”), prezydent Polskiej Akademii Filmowej, pomysłodawca  Polskich Nagród Filmowych Orły, wiceprezes Europejskiego Klubu Producentów, członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA) i Asia Pacific Screen Academy (APSA). Ekspert w dziedzinie polityki audiowizualnej. Reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych. Właściciel i szef studia Apple Film Production. Współzałożyciel i do 2004 roku pierwszy prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA). Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Filmowych i Telewizyjnych do 2000 r.

  Szczegółowy program warsztatów zostanie przesłany zainteresowanym bliżej terminu wydarzenia. Udział jest bezpłatny. Należy potwierdzić swoją obecność na adres: i.duszakowalska@podkarpackiefilm.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

  Warsztaty organizowane są w ramach projektu GreenFilmTourism, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja  2014-2020.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -