wtorek, 26 września, 2023
+

  Podkarpaccy policjanci promują bezpieczne zachowania na drodze

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności w dniach 16-22 września 2022 r. prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days, w którą włączyli się również policjanci z Podkarpacia.

  Działania pod polską nazwą Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

  Fot. Policja Podkarpacka

  Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego mają na celu przede wszystkim promowanie bezpiecznych zachowań na drodze. We wcześniejszych latach akcja znana była jako Edward – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania Policji ruchu drogowego ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

  W środę 22 września 2022 r. w Krasnem koło Rzeszowa, na drodze krajowej nr 94, policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drogach. W przedsięwzięcie włączyła się Grupa Pomocy Humanitarnej PCK – oddział w Rzeszowie. Kierowcy otrzymali upominki ufundowane przez GDDKiA – oddział Rzeszów.

  Funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie reagowali na przypadki przekraczania prędkości. Podczas prowadzonych kontroli przestrzegali kierujących przed brawurą za kierownicą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

  W ramach prowadzonych działań policjanci spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów. Podczas specjalnego briefingu nadkom. Paweł Grześ przedstawił założenia i cele projektu. Przypominał także o wprowadzonych zmianach w przepisach obowiązujących kierowców, które weszły w życie 17 września bieżącego roku.

  Fot. Policja Podkarpacka
  Fot. Policja Podkarpacka

  Niezmiennie od wielu lat policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa do wszystkich kierowców, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, czy jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków.

  Warto podkreślić, że nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com