0,9 C
Rzeszów
piątek, 3 lutego, 2023
+

  Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do odwiedzenia Mobilnego Showroomu promującego „Grę Szyfrów”

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ten gamingowy projekt edukacyjny przygotowany przez Biuro Nowych Technologii IPN, 28 września 2022 r. zagości na Podkarpaciu.

  Przyjedzie do Żurawicy, gdzie będzie dostępny na parkingu przy Urzędzie Gminy.

  „Gra Szyfrów” to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej – przybliżająca grającym realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest na VR oraz PC.

  To prawdopodobnie pierwsza na świecie gra komputerowa, która powstała w tak ścisłej współpracy z historykami. Jej akcja toczy się w październiku 1920 roku, gdy decydują się losy konfliktu zbrojnego z bolszewikami i przyszłość wolnej Polski.

  Misje, które muszą wykonać gracze, polegają na złamaniu bolszewickiego szyfru i unieszkodliwieniu pancernych pociągów wroga. „Gra Szyfrów” jest bardzo realistyczna i pozwala graczom poczuć prawdziwą atmosferę konfliktu oraz tamtych czasów. 

  Warto zaznaczyć, że inauguracja tego edukacyjnego projektu miała miejsce 14 września 2022 r. na terenie Sejmu RP, następnie wystawa mobilna wyruszyła w trasę po Polsce. Łącznie odwiedzi 20 miejscowości, gdzie mieszkańcy, w szczególności młodzież, będą mogli za darmo zapoznać się z „Grą Szyfrów”. W każdym mieście wystawa będzie gościć jeden dzień. Finał projektu odbędzie się 28 października 2022 r. w Głogowie. 

  Celem organizatorów wystawy mobilnej jest umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych oferowanych przez współczesne nowe technologie. Ponadto „Gra Szyfrów” jest częścią projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane. 

  Uwaga! Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godz. 10.00-16.00, przy czym przewiduje się, że w godzinach 10.0014.00 będzie dostępna dla grup zorganizowanych, a w godzinach 14.0016.00 wystawę będzie mogła zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież w wieku od 13. roku życia za zgodą rodzica lub opiekuna.

  Wszystkie informacje o trasie Mobilnego Showroomu dostępne są na stronie Biura Nowych Technologii IPN.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com