2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Weź udział w historyczno-literackiej grze miejskiej „Łukasiewicz” na terenie rzeszowskiego rynku

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza młodzież od 13. roku życia do udziału w historyczno-literackiej grze miejskiej „Łukasiewicz”. Punktem startowym będzie Rzeszowski Rynek – Skwer Kultury przy Ratuszu, ulica Rynek 26. Cała impreza odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 10.00. Uwaga! Zapisać się można do 26 września 2022!

  Ignacy Łukasiewicz, pionier przemysłu naftowego i wynalazca lampy naftowej, kilka lat w młodości spędził w Rzeszowie. Tu chodził do gimnazjum (dziś to I Liceum Ogólnokształcące), tu pracował w aptece, tu wreszcie za działalność niepodległościową został osadzony w więzieniu.

  Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi. Podczas rozgrywek solidna porcja wiedzy przekazana będzie w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy. Poszczególne zadania zlokalizowane będą w 11 punktach w okolicach Rynku. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłębiać życiorysu Ignacego Łukasiewicza – w zadaniach będzie się można wykazać wiedzą ogólną, czytaniem ze zrozumieniem i spostrzegawczością.

  Warunki uczestnictwa: wystarczy zarejestrować drużynę za pośrednictwem Karty Zgłoszenia, dostępnej do pobrania na stronie organizatora: www.wimbp.rzeszow.pl. Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy dostarczyć do siedziby Organizatora przy ul. Słowackiego 11, 35-060 Rzeszów lub wysłać na adres: gra@wimbp.rzeszow.pl do 26 września 2022 r. Zgłoszenia dokonuje lider Zespołu.  Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Dla pierwszych 5 zwycięskich Zespołów przewidziano nagrody w postaci kart podarunkowych do sklepu Empik.

  Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty. Patronami medialnymi są Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów, „Gazeta Codzienna Nowiny” i portal nowiny24.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com