piątek, 29 marca, 2024
+

Ważna wygrana Resovii przed derbami Rzeszowa

Resovia odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie Fortuna 1 Ligi. Rzeszowianie pokonali na wyjeździe Puszczę Niepołomice 2:1.

„Pasiaki” długo kazały czekać kibicom na smak zwycięstwa. 10 kolejek bez wygranej to zdecydowanie za dużo. W międzyczasie nastąpiła zmiana trenera. Tomasza Grzegorczyka zastąpił Mirosław Hajdo.

Resovia przystępowała do tego meczu z coraz większą presją, ponieważ po wyjeździe do Niepołomic, czekają ją derby Rzeszowa.

Na początku meczu to Puszcza bardziej napierała na bramkę Pindrocha, jednak w 23. minucie piłki w polu karnym ręką dotknął Diokel Thiakane i sędzia wskazał na rzut karny. Bartłomiej Wasiluk skutecznym strzałem pokonał bramkarza z Niepołomic i Resovia wyszła na prowadzenie.

W 60. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Klaudiusz Krasa i Resovia prowadziła już 2:0.

W ostatnich minutach spotkania gola kontaktowego strzelili gospodarze, jednak to nie wystarczyło do wywalczenia choćby remisu.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1:2 RESOVIA RZESZÓW