sobota, 30 września, 2023
+

  Ponad 4000 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej służy na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę18 września kolejnych 56 nowych terytorialsów złożyło przysięgę wojskową na Rynku w Leżajsku. Tym samym w szeregach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej służy już ponad 4000 żołnierzy. Jest to największa brygada obrony terytorialnej w Polsce.

  Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 18 września 2022 r. o godzinie 11:00 w Leżajsku wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej, stając się żołnierzami Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgę na sztandar złożyło 56 żołnierzy z Podkarpacia, a ślubowanie odebrał płk Michał Małyska, dowódca brygady.

  Decyzja o wstąpieniu w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej stanowi ważny krok, niosący za sobą dumę i satysfakcję ze służby Ojczyźnie, ale też wymagający wytrwałości oraz gotowości do wypełniania żołnierskich obowiązków.

  W czasach, gdy za naszą wschodnią granicą trwa rozpętana przez Rosję wojna, Terytorialsi dbają o bezpieczeństwo Polski. Z poświęceniem realizując zadania, do których zostali powołani, wzorowo zdają egzamin ze skuteczności i efektywności. Potwierdzają, że będąc zawsze blisko potrzebujących wsparcia, chronią najważniejsze wartości, jakimi są ludzie i zdrowie.

  fragment listu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka

  To już trzydziesta czwarta przysięga wojskowa żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady OT, a czwarta w tym roku. Uroczystość zakończyła defilada wojskowa z udziałem 20 pułku ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. W tym ważnym wydarzeniu przysięgającym towarzyszyli goście, rodziny żołnierzy i przybyli na Rynek mieszkańcy Leżajska, którzy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem podkarpackich Terytorialsów.

  Moment złożenia przysięgi wojskowej pozostaje w życiu każdego żołnierza na zawsze. Stanowi wyraz patriotyzmu i największego zobowiązania wobec Narodu Polskiego. Siłę i olbrzymi potencjał 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej stanowią ludzie z wieloma talentami. Swoją aktywnością, godną postawą żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej i włożonym wysiłkiem w szkolenia pokazują że są gotowi wspierać mieszkańców Podkarpacia z najwyższym poświęceniem.

  płk Michał Małyska dowódca 3. PBOT

  3 Podkarpacka Brygada OT liczy już ponad cztery tysiące żołnierzy. Służba w 3. PBOT daje możliwość połączenia życia zawodowego ze służbą w wojsku. W sposób ciągły trwa nabór na kolejne szkolenie rozpoczynające się już 1 października. Chętni, którzy chcą wstąpić w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, powinni zgłaszać się do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub kontaktować z żołnierzami – rekruterami, którzy mieszkają w ich powiecie. Kontakt do rekruterów znajduje się pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com