10,6 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  W Rzeszowie w minioną sobotę można było pojeździć rolkami w ramach akcji „Od nafty do leda”  

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W minioną sobotę, 17 września w nocy można było pojeździć na rolkach ulicami miasta Rzeszowa w ramach akcji organizowanej przez Rzeszowski Dom Kultury razem ze Stowarzyszeniem Rolkowym.

  „Od nafty do leda” – pod takim hasłem odbyła się impreza, która zrzeszyła wszystkich ochotników i miłośników jazdy na rolkach a także rowerów, którzy o godzinie 19:30 zebrali się, by przemierzyć wyznaczoną trasę. Przejazd wystartował z parkingu Politechniki Rzeszowskiej (aleja Powstańców Warszawy 12) i ruszył pół godziny po zbiórce, o 20:00. Na dystansie 10 kilometrów ulicami Rzeszowa przemierzyło wielu fanów rolek pokonując trasę w przeciągu jednej godziny i 40 minut.

  Wszyscy uczestnicy przemierzali kilometry na rolkach, poruszając się ulicami miasta od Politechniki Rzeszowskiej przez al. Powstańców Warszawy – al. Rejtana – ul. Łukasiewicza – ul. Robotnicza – ul. Strażacka – al. ul. Robocza – ul. Nowowiejska – ul. Cicha – ul. Kwiatkowskiego – al. Powstańców Warszawy – Parking Politechnika Rzeszowska, al. Powstańców Warszawy 12.

  Udział w całej imprezie był bezpłatny. Na koniec, odbył się konkurs na najciekawsze przebranie, w które wystroili się ochotnicy i uczestnicy mityngu. Wygrał najbardziej kreatywny strój, który najlepiej nawiązywał do motywu światła, a laureaci otrzymali specjalne nagrody.

  Cały event odbył się z okazji Roku Łukasiewicza, który obchodzony jest również w Rzeszowie. O całym bezpieczeństwie przejazdu dbała policja, a z kolei cała trasa zaplanowana była tak, by mogli w niej wziąć udział wszyscy chętni – bez posiadania zaawansowanych umiejętności jazdy na rolkach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -