środa, 21 lutego, 2024
+

  Podkarpacka Policja uczciła pamięć policjantów zamordowanych podczas sowieckiej agresji.

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 16 września zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji upamiętnili przypadającą na 17 września 83. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę złożyli wieńce przed tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na Wschodzie.

  Pamięć o naszych poprzednikach, zwłaszcza tych, którzy zapłacili najwyższą cenę walcząc o Wolną Polskę, jest naszym obowiązkiem. Jak co roku, wspominamy funkcjonariuszy Policji Państwowej, którzy zginęli z rąk Sowietów.

  Na froncie budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie znajdują się trzy tablice upamiętniające: Wiktora Sas Hoszowskiego patrona podkarpackiej Policji, który najprawdopodobniej został zamordowany wiosną 1940 r. w jednym z sowieckich więzień, policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na Wschodzie oraz wszystkich tych, którzy zginęli na służbie.

  Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – inspektor Stanisław Sekuła oraz inspektor Piotr Zalewski, w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę oraz Zbrodni Katyńskiej oddali hołd naszym poprzednikom, składając kwiaty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com