poniedziałek, 24 czerwca, 2024
+

  Zostań wolontariuszem w Akademii Przyszłości. Pomóż stworzyć dzieciom przestrzeń do rozwoju

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Akademia Przyszłości od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem. Akademia wyposaża Dziecko w zasoby i doświadczenia, dzięki którym może pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.

  W Akademii Przyszłości nie chodzi o wsparcie materialne czy finansowe, ale o czas, obecność i uważność na dziecko. O gotowość do pełnego zaangażowania we wspólne rozwiązywanie problemów. I o  towarzyszenie w porażkach i sukcesach, bezinteresowne bycie obok.

  Wolontariusze stanowią ważne ogniwo działania Akademii Przyszłości. To oni pomagają w organizacji Akademii w swoim rejonie i oni odbywają spotkania z Dziećmi, realizując program Akademii. Decydując się na wolontariat w Akademii Przyszłości masz możliwość wyboru roli, jaką będziesz pełnić: Wolontariusza-Tutora lub Lidera Zespołu Wolontariuszy

  WOLONTARIUSZ-TUTOR jest towarzyszem Dziecka w jego wyprawie po pewność siebie, marzenia i lepszą przyszłość. Spotykając się regularnie z Dzieckiem:

  • pomaga Dziecku pokonywać dotychczasowe trudności i uwolnić potencjał,
  • pokazuje Dziecku świat przez pryzmat szans i możliwości,
  • wspiera jedną z najważniejszych zmian w życiu Dziecka – to z nim odzyskuje wiarę w siebie.

  LIDER ZESPOŁU WOLONTARIUSZY jest wsparciem dla Wolontariuszy i Podopiecznych Akademii w swoim rejonie.

  • tworzy zespół ludzi o podobnych wartościach, którym nie jest wszystko jedno,
  • swoją energię i talenty do działania przekuwa w realne zmiany w życiu konkretnych Dzieci,
  • zdobywa ważne doświadczenie, przydatne kompetencje i umiejętności. Ma stałe wsparcie Koordynatora.

  Ty też możesz zmienić historię Dziecka. Dołącz do drużyny Liderów i Wolontariuszy Akademii Przyszłości. Wejdź na: www.superw.pl i poznaj szczegóły.

  Dlaczego warto być Liderem lub Wolontariuszem w Akademii?

  Pomagając Dziecku, zdobywasz ważne na rynku pracy doświadczenia i kompetencje:

  • praca w zespole
  • komunikacja interpersonalna
  • kreatywność
  • planowanie i organizacja
  • zaangażowanie społeczne

  Na czym polega praca WOLONTARIUSZA?

  Bez Wolontariuszy nie byłoby Akademii Przyszłości. Raz w tygodniu odbywa indywidualne zajęcia z Dzieckiem, poznaje je i odkrywa przyczyny jego trudności. Towarzyszy mu w budowaniu wiary we własne możliwości. Rozwija indywidualne podejście. Tworzy indywidualne pomysły na zajęcia z Dzieckiem i znajduje sposoby na zmianę nastawienia Dziecka. Może również korzystać ze scenariuszy i materiałów z bazy Akademii Przyszłości. Działa w kolegium Nie działa sam, dołącza do grupy sprawczych osób. Ma wsparcie swojego Lidera, a także współpracowników – innych Wolontariuszy, z którymi tworzy kolegium, czyli lokalny „oddział” Akademii Przyszłości.

  Jak wygląd praca LIDERA?

  Prowadzi zespół Wolontariuszy pracujących z Dziećmi. Jest lokalnym sercem Akademii. Organizuje pracę jednego z 200 kolegiów, w których realizowana jest pomoc dla Dzieci. Koordynuje działania Wolontariuszy, aby były efektywne i zgodne ze standardami Akademii. Jest przedstawicielem Akademii w szkole. Organizuje współpracę ze szkołami, w których uczą się Dzieci włączone do Akademii. Dba o przepływ informacji i zaplecze do pracy Wolontariuszy. Organizuje wydarzenia dla Kolegium. Dba również o to, by Dzieci otrzymały szansę uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach akademiowych, takich jak np. wspólne wyjścia, Dzień Dziecka w „Fotelu Prezesa” czy Gala Sukcesów.

  Jak wolontariat pomada dzieciom?

  We współpracy ze szkołami wolontariusze docierają do Dzieci, które mają trudności z niską samooceną, z relacjami czy z nauką. Każde Dziecko otrzymuje wsparcie osobistego Tutora-Wolontariusza, z którym spotyka się na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu. Celem Tutora jest dotarcie do prawdziwych przyczyn trudności Dziecka, zrozumienie ich, wspólne znalezienie rozwiązania, a następnie rozwijanie mocnych stron Dziecka. Dziecko ma zapewnione indywidualne podejście, a praca odbywa się według sprawdzonej, bezpiecznej dla niego metodologii wypracowanej w Akademii. Osiągnięcia Dziecka – te małe i duże – wpisywane są do Indeksu Sukcesów fundowanego konkretnemu Dziecku przez Darczyńcę.

  Dzięki udziałowi w Akademii Przyszłości:

  • Dziecko przechodzi zmianę
  • czuje się ważne
  • akceptowane, wyjątkowe, bezpieczne,
  • odkrywa swoją wartość
  • zaczyna wierzyć we własne możliwości, ma odwagę marzyć i wierzyć w realizację tych marzeń,
  • nabiera pewności siebie
  • staje się bardziej odporne na niepowodzenia i lepiej przygotowane do stawiania czoła wyzwaniom, jakie pojawią się w jego dorosłym życiu.

  Akademia Przyszłości niczego nie udaje i do niczego nie zmusza, nie narzuca. Buduje w Dzieciach pewność siebie i wiarę we własne możliwości, dzięki czemu mają one odwagę do bycia takimi, jakimi są naprawdę. W Akademii Przyszłości nie chodzi o spełnianie oczekiwań dorosłych, ale o odkrycie przez Dziecko tego, kim może się stać.

  Wsparcie udzielane dzieciom w ramach Akademii Przyszłości nie uzależnia ich od pomocy. Chodzi o uwolnienie – często blokowanego – potencjału, który jest w Dziecku. Celem Akademii jest to, by w pewnym momencie nie być już Dziecku potrzebnym, by stało się samodzielne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com