+

Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

W pierwszym meczu 11 kolejki Fortuna 1 ligi. Rozgrywanym w czwartek 15 września w Niepołomicach. Stal pokonała Sandecję Nowy Sącz 1-0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Damian Michalik w 73. minucie spotkania.

Stal mogła stracić pierwszą bramkę już w 1 minucie spotkania. Damir Šovšić nie wykorzystał rzutu karnego. Przemysław Pęksa wyczuł intencję chorwackiego pomocnika gospodarzy. Chwilę później sytuację „sam na sam” zmarnował Andreja Prokić.

W 69 minucie defensywę podopiecznych Stanislava Vargi ponownie nękał Prokić, ale Pietrzkiewicz był na posterunku

W 73. minucie Damian Michalik otworzył wynik spotkania. Pokonując Dawida Pietrzkiewicza. To trzecia bramka pomocnika

W 80 minucie Łukasz Góra, otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę. Co spowodowało, że podopieczni Daniela Myśliwca ostatnie 10 minut regulaminowego musieli grać w osłabieniu. Czego nie wykorzystali piłkarze z Nowego Sącza. Wynik meczu nie uległ zmianie.

Dzięki temu zwycięstwu Stal awansowała na 5 miejsce w tabeli, ma na swoim koncie 17 punktów. Kolejne spotkanie

Stalowcy zagrają 1 października o 17:30 z Resovią Rzeszów na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie. Bedą to 88 Derby Rzeszowa. Spotkanie to elektryzuje wszystkich fanów piłki nożnej w Rzeszowie, ale i w całym regionie.

Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 0-1 (0-0)

0-1 Damian Michalik 73.

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Kosakiewicz (71. Kacper Gach), Szufryn (83. Giorgi Merebaszwili), Piter-Bućko (71. Maissa Fall), Słaby – Nawotka, Nekić, Lusiusz, Sovsić, Surzyn (60. Krzysztof Toporkiewicz) – Wróbel (60. Mariusz Gabrych).

Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki – Michalik (83. Krystian Wrona), Poczobut, Wolski, Olejarka (56. Kacper Piątek), Prokić – Małecki (66. Ramil Mustafaev).

żółte kartki: Nawotka – Poczobut, Góra, Polowiec, Wrona, Mustafaev

czerwona kartka: Łukasz Góra (80. minuta, Stal, za drugą żółtą)

sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)