1,7 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  W Muzeum Techniki i Militariów Rzeszowie odbędzie Zlot Pojazdów Zabytkowych

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas imprezy, która rozpocznie się w niedzielę 18 września przy ul. Kochanowskiego 19, będzie wiele ciekawych atrakcji dla miłośników motoryzacji i militariów.

  Będzie okazja by zwiedzić rzeszowskie Muzeum Techniki i Militariów oraz schron Marysieńka, a także zakupić eksponaty z czasów PRL-u.

  Wydarzenie odbywać odbędzie się w ramach Zakończenia Retro Sezonu Edycja II. Organizatorem imprezy przy współpracy z muzeum jest klub „Rzeszowskie oldtimery”.

  Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie to placówka, która została otwarta w maju 2011 r. Powstała pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a jej siedzibą są tereny dawnego Zespołu Szkół Kolejowych.

  Twórcą i właścicielem muzeum jest gen. Tomasz Bąk – były dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W jej zbiorach znajdują się zabytki motoryzacji, techniki użytkowej oraz wojskowości. Wśród eksponatów prezentowane są m.in.: samochody (Syrena, Warszawa, Mikrus, Fiat 125p i 126p, Citroën 2CV) oraz motocykle (Sokół, Junak, Jawa, motorower Wierchowina), sprzęty AGD i RTV: żelazka, pralki, radioodbiorniki, gramofony, czołg T-34/85, sprzęt i wyposażenie wojskowe, umundurowanie oraz ryngrafy i wojskowe medale pamiątkowe. Zwiedzanie muzeum jest możliwe po uprzednim uzgodnieniu. Więcej informacji na stronie internetowej muzeum.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com