środa, 17 lipca, 2024
+

  W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja z okazji 60-lecia istnienia Urzędu Statystycznego w Rzeszowie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Gospodarzem spotkania była Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, a uczestniczyli w nim m.in. Dominik Rozkrut – prezes Głównego Urzędu Statystycznego, dyrekcja i pracownicy Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz zaproszeni goście.

  W czasie spotkania odbył się panel dyskusyjny dotyczący doświadczeń i perspektyw rozwoju współpracy międzynarodowej urzędów statystycznych Polski, Słowacji i Ukrainy. Uczestniczyli w nim dyrektor Urzędu Statystycznego w obwodzie lwowskim – Svitlana Zymovina, dyrektor Urzędu Statystycznego w Preszowie – Ján Kozoň oraz dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie Marek Cierpiał-Wolan.

  Dyskutowano o roli statystyki publicznej w tworzeniu infrastruktury informacyjnej regionu.

  Uroczystość była okazją do podsumowania dotychczasowej działalności rzeszowskiego urzędu statystycznego oraz do podziękowania tym, którzy przez lata kreowali wizerunek tej jednostki, dbali o jej rozwój i wysoką jakość świadczonych usług.

  Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki zwróciła się do obecnych na sali dyrekcji i pracowników Urzędu Statystycznego w Rzeszowie:

  Chcę Państwu serdecznie podziękować za doskonałą współpracę – wypełniają Państwo swoje zadania w sposób wzorowy, jednocześnie mając determinację i wolę do tego, aby poza te ustawowe obowiązki wychodzić.

  Podkreśliła również, że dostarczanie systematycznej, kompletnej i aktualnej informacji o zachodzących procesach i zjawiskach społeczno-gospodarczych jest niezbędnym warunkiem podejmowania skutecznych decyzji zarządczych oraz opracowania analiz i prognoz rozwoju regionalnego i lokalnego, co wspiera rozwój regionu.

  Ponadto zostały wręczone Odznaki Honorowe za Zasługi dla Statystyki Rzeczypospolitej Polskiej wyróżniającym się pracownikom Urzędu Statystycznego w Rzeszowie przez prezesa GUS. Odznaką została również uhonorowana Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com