wtorek, 26 września, 2023
+

  Przysięga żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Leżajsku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uroczysta przysięga wojskowa 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej odbędzie się na Rynku w Leżajsku. Słowa roty przysięgi wypowie 56 ochotników, w tym 10 kobiet.

  Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend podejmie blisko 60 żołnierzy – ochotników, którzy wypowiedzą uroczyście słowa roty. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

  Niech żołnierze, którzy złożą w najbliższy weekend przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski.

  Służba w 3 Podkarpackiej Brygadzie OT daje możliwość połączenia życia zawodowego ze służbą w wojsku. W sposób ciągły trwa nabór na kolejne szkolenie rozpoczynające się już 1 października. Zainteresowani kandydaci do wstąpienia w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowego Centrum Rekrutacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com