środa, 17 lipca, 2024
+

  Nocny przejazd na rolkach w ramach Roku Łukasiewicza

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Dom Kultury oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe zapraszają mieszkańców na nocny przejazd na rolkach, który realizowany jest w ramach obchodów Roku Łukasiewicza w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 września 2022 roku pod przewodnim hasłem „Od nafty do leda”.

  Rok 2022 przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony został rokiem Ignacego Łukasiewicza – polskiego geniusza, pioniera światowego przemysłu naftowego, wynalazcy lampy naftowej, działacza niepodległościowego, społecznika i filantropa. W obchody Roku Łukasiewicza aktywnie włączył się Rzeszów wraz z podległymi mu miejskimi instytucjami kultury, w tym Rzeszowskim Domem Kultury, który zrealizował do tej pory takie inicjatywy, jak konkurs plastyczny „Pan Ignacy znany i nieznany” oraz cykl „Warsztatownia Ignacego Łukasiewicza”.

  Kolejnym wydarzeniem nawiązującym do postaci wybitnego wynalazcy będzie nocny przejazd na rolkach pod hasłem „Od nafty do leda”, który zostanie zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Rolkowym. Dobrze znany mieszkańcom
  Nightskating Rzeszów, czyli nocny przejazd na rolkach ulicami miasta odbędzie się w najbliższą sobotę 17 września 2022 roku. Motywem przewodnim przejazdu będzie światło, a posiadacze najbardziej kreatywnych przebrań nawiązujących do tego tematu otrzymają atrakcyjne nagrody.

  Zbiórka uczestników, której towarzyszyć będzie wyjątkowy pokaz ognia rozpocznie się
  o godzinie 19:30 na parkingu Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza przy alei Powstańców Warszawy 12. Start przejazdu nastąpi o godzinie 20:00 i jego szacowany czas to 1 godzina i 40 minut. Trasa została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach i potrafią hamować.

  Posiadacze najbardziej kreatywnych przebrań nawiązujących do motywu światła otrzymają atrakcyjne nagrody.

  Opis szczegółowej trasy dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl.             

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com