wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Michał Kołodziejczak i przedstawiciele Agrounii w Rzeszowie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę na rynku w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa partii politycznej Agrounia. Spotkanie z mieszkańcami miasta i sympatykami odbyło się w ramach kampanii wyborczej „Jesteśmy u siebie” prowadzonej od 3 tygodni przez partię.

  Od rana miały miejsce rozmowy z ludźmi na Hali targowej, m.in. o brak opału, wysokich cenach żywności, strachu o spłatę kredytów, podczas którego przedstawiciele Agrounii rozdawali Agrogazetę.

  Fot. Agrounia
  Fot. Agrounia

  Na wstępie swojego wystąpienia na rynku Michał Kołodziejczak poruszył temat dymisji wiceministra rolnictwa – Norberta Kaczmarczyka. Wyraził również zaniepokojenie sytuacją w polskim Sejmie. Powiedział: – Dziś widzimy w Sejmie kłótnie, hałas, awanturę…

  Dzisiaj, rozmawiając z ludźmi na targu usłyszał, że: ludzie nie są w stanie przetrwać tego podzielenia Polaków i ciągłych kłótni

  Przed nami widmo zimnych domów, ciemnych ulic, wygaszonych fabryk. W Sejmie kłócą się i wyzywają... jedni z drugich chcą robić agentów Putina. To nie jest droga, Polacy chcą dzisiaj pojednania, zjednoczenia, rozwiązania problemów – powiedział dalej lider Agrounii.

  Nawiązując do historii Rzeszowa i powstania Solidarności Rolników Indywidualnych podkreślił, że Polacy muszą przetrwać ten trudny okres związany z wojną na Ukrainie oraz kryzysem, dlatego wyraził pewność, że dziś Polakom potrzebna jest Agrounia.

  To jest jedyna partia dzisiaj, która daje głos Polakom, która już od czterech lat przewidywała kryzys (energetyczny, żywnościowy, nawozowy – przypis redakcji).

  Podkreśla również, że w Polsce musi nastąpić zmiana pokoleniowa.

  My tę pałeczkę wyrwiemy starym politykom, którzy mieli już swoją szansę. wiemy, że sami nam jej nie oddadzą, ale żeby ciągle ją trzymali i sprowadzali na nas biedę, brak przewidywania kryzysów. Jednak Agrounia wie, że są w Polsce młodzi ludzie – uczciwi, sprawiedliwi, którzy są w stanie sami budować partię, politykę, nową Polskę, normalność.

  Fot. Agrounia

  Agrounia intensywnie przygotowuje się do startu w najbliższych wyborach parlamentarnych, jeżdżąc po Polsce, budując struktury partii i tworząc listy wyborcze. Na mapie kampanii znalazł się również Rzeszów.

  Agrounia to ruch społeczno-polityczny o charakterze agrarnym i socjaldemokratycznym utworzony przez Michała Kołodziejczaka, zrzeszający głównie rolników. Od grudnia 2018 zarejestrowany jako fundacja, od marca 2022 jako partia polityczna. Agrounia krytykuje działania obecnych polityków wobec stanu rolnictwa w Polsce oraz organizuje protesty rolnicze i akcje informacyjne. Deklaruje poglądy lewicowe (przy czym współpracowała także ze środowiskami skrajnej prawicy). Odwołuje się do tradycji ruchu ludowego, Solidarności Walczącej] oraz Samoobrony RP.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com