wtorek, 26 września, 2023
+

  Spotkanie z małżeństwem filmowców – Małgorzatą Bogdańską i Markiem Koterskim w Kinie za Rogiem Cafe już końcem września

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kino za Rogiem Cafe, mieszczące się na ulicy Świętego Mikołaja 6 zaprasza serdecznie na wyjątkowe spotkanie z małżeństwem – Małgorzatą Bogdańską oraz Markiem Koterskim. Obydwoje łączy wyjątkowa pasja do filmu. 28 września o 18:00 odbędzie się autorskie spotkanie z panią Małgorzatą, 30 września o godzinie 19:00 – spotkanie z Panem Markiem. Tego samego dnia, godzinę wcześniej, o 18:00 będzie można obejrzeć monodram Pani Gosi w reżyserii swojego męża. Do tego podczas całej imprezy w dniach 23 – 29 września będzie można obejrzeć filmy reżysera Marka Koterskiego. To wspaniała okazja do tego, by bliżej zagłębić się w twórczość tego wybitnego reżysera!

  Pani Małgorzata jest wybitną aktorką teatralną i filmową. Zagrała dotąd w takich serialach, jak między innymi „M jak miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Blondynka”, „Kryminalni”. Z kolei Pan Marek – jest reżyserem filmowym i teatralnym, jednocześnie także scenarzystą, aktorem, ale też poetą, prozaikiem oraz dramatopisarzem. Wielokrotnie nagradzany, znany jest głównie z produkcji takich filmów jak „Dzień Świra”, czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Oboje już końcem września przyjadą do Rzeszowa, by porozmawiać przed publicznością na temat filmu. Oboje także tworzą Teatr w walizce – spektakle teatralne, które rzeszowska publiczność także będzie miała okazję zobaczyć i na pewno polubić.

  Kino serdecznie zaprasza na cykl spotkań razem z zapraszanymi wybitnymi kobietami związanymi z filmem, z całej Polski. W ramach KOBIETY W ROLI GŁÓWNEJ odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Małgorzatą Bogdańską. Już 28 września o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z tą wybitną postacią, z którą będzie można porozmawiać o spektaklach, filmie, pracy oraz pasji do kina. Zaraz po mityngu, wśród uczestniczek rozlosowane będą drobne upominki, a potem będzie można obejrzeć film Marka Koterskiego pt. „7 uczuć”, w którym aktorka pani Małgorzata, żona reżysera zagrała Zosię Muszyńską. Bilety na to całe wydarzenie kosztuje tylko 20 zł, bez możliwości wcześniejszej rezerwacji.

  SPOTKANIE Z MARKIEM KOTERSKIM w Kinie za Rogiem Cafe

  Już 30 września o godzinie 19:00 odbędzie się już trzecie spotkanie w ramach cyklu KINO ZA ROGIEM LIVE. Tym razem na miejscu w Kinie za Rogiem Cafe będzie można spotkać się i porozmawiać z wybitnym polskim reżyserem – Markiem Koterskim. Nie ma osoby w Polsce, która nie znałaby kwestii z “Nic śmiesznego”, “Dnia Świra” czy “Baby są jakieś inne”. Za nimi wszystkimi stoi polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, aktor, poeta, prozaik i dramatopisarz Marek Koterski.

  Marek Koterski urodził się 3 czerwca 1942 w Krakowie, a w 1972 ukończył reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przełomem w jego karierze stał się inspirowany teatrem absurdu komediodramat “Dom wariatów z 1984”, w którym Koterski zawarł wątki autobiograficzne i stworzył swoje alter ego – Adama Miauczyńskiego. Z czasem wyrobił charakterystyczny styl swojej twórczości: słodko-gorzkie, groteskowe, zabawne acz refleksyjne kino będące w kontrze z polskim etosem romantycznym. Najgłośniejszym filmem w dorobku reżysera jest bezsprzecznie “Dzień świra” z 2002, który poruszył widzów i opinię publiczną oraz zdobył Grand Prix Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Orła i wiele innych wyróżnień na krajowych festiwalach. W ostatnim filmie Marka Koterskiego, “7 uczuć”, Adasia Miauczyńskiego zagrał syn reżysera, Michał. Poza działalnością filmową Marek Koterski realizuje się również w teatrze. Wraz z żoną, Małgorzatą Bogdańską, stworzył Teatr w walizce, w ramach którego realizują spektakl “Nie lubię pana, Panie Fellini”.

  Na spotkaniu w Kinie za Rogiem Cafe w Rzeszowie, reżyser opowie o swojej pracy i twórczości oraz odpowie na pytania widzów.

  Bilety na to wyjątkowe spotkanie kosztują 20 zł od jednej osoby.

  MONODRAM MAŁGORZATY BOGDAŃSKIEJ „NIE LUBIĘ PANA, PANIE FELLINI”

  Wspaniała aktorka i poruszająca historia. Spektakl odbędzie się 30 września 2022 roku o godzinie  18:00 TYLKO w Kinie za Rogiem Cafe. Będzie można zobaczyć monodram Małgorzaty Bogdańskiej pt. “Nie lubię pana, Panie Fellini”, napisany i wyreżyserowany przez Marka Koterskiego.

  To biograficzna opowieść o Giulietcie Masinie, wspaniałej włoskiej aktorce, zdobywczyni dwóch Oscarów, partnerce życiowej Federica Felliniego i gwieździe jego legendarnych filmów, takich jak ”La Strada”, „Niebieski ptak”, „Noce Cabirii” czy „Giulietta i duchy”. Cała narracja głównej bohaterki koncentruje się na jej uczuciach, a także niezwykle trudnych relacjach z Fellinim, zarówno na stopie zawodowej, jak i małżeńskiej. Spektakl staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża.

  Bilety kosztują 36 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu spektaklu.

  Na to wydarzenie kino nie prowadzi rezerwacji, obowiązuje wyłącznie sprzedaż biletów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com