wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim odebrali dyplomy

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ponad 100 tegorocznych absolwentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego odebrało w niedzielę 11 września dyplomy ukończenia studiów. To druga w historii uczelni taka uroczystość.

  Kształcenie lekarzy na Uniwersytecie Rzeszowskim zaczęło się 7 lat temu. Po wielu latach starań związanych ze skompletowaniem kadry naukowej i stworzeniem odpowiedniej bazy dydaktyczno-naukowej. W tej chwili na rzeszowskim kierunku lekarskim studiuje niemal tysiąc osób.

  Absolwenci złożyli najważniejszą w swoim życiu zawodowym przysięgę opartą na deklaracji genewskiej i przysiędze Hipokratesa.

  Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego…

  fragment przysięgi lekarskiej

  Bycie lekarzem to ciągle marzenie wielu młodych osób, co potwierdza zainteresowanie studiami na tym kierunku. W Rzeszowie od początku, także w tym roku, bardzo duże. O jedno miejsce starało się niemal 20 osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com