sobota, 30 września, 2023
+

  Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Wojsk Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W pierwszy weekend września blisko 300 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej rywalizowało na Mistrzostwach w biegach przełajowych. Żołnierze z Podkarpacia stanęli na podium.

  Najlepsi biegacze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rywalizowali w
  bydgoskim Myślęcinku, gdzie zakończyły się 2-dniowe mistrzostwa Wojsk Obrony
  Terytorialnej w biegach przełajowych. Ich gospodarzem była w tym roku 8. Kujawsko-
  Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Wojsk
  Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych 3 Podkarpacka Brygada OT zajęła 3 miejsce.

  Podczas mistrzostw w dniach 3 i 4 września 2022 r. udział wzięło blisko 300 najlepszych biegaczy Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze, którzy na co dzień służą w brygadach, centrach szkoleń i Dowództwie WOT walczyło o tytuły najszybszych biegaczy. Reprezentacja 3 Podkarpackiej Brygady OT składała się z 18 zawodników, z których każdy włożył swój wkład by osiągnąć tak wysoki wynik i nieznacznie ulec zwycięzcom 14.ZBOT oraz 12.WBOT.

  Startowano w różnych kategoriach wiekowych oraz na dystansach 3000 m i 8000 m. Oprócz indywidualnych biegów odbyły się również biegi sztafetowe : 4×1000 m kobiet, 4×1000 m mężczyzn, 4×2000 m mężczyzn.

  W wyniku sportowej rywalizacji sukcesy indywidualne żołnierzy reprezentujących 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej, wyglądały następująco:

  • 2 miejsce w kategorii M 35 – 3000m – szer. Jakub PRZYDZIAŁ
  • 3 miejsce w kategorii M 35 -3000m – szer. Damian TERESZKIEWICZ
  • 3 miejsce w kategorii M 46 -8000m – st. szer. Stanisław ŁUCZAK
  • 2 miejsce sztafeta 4×1000 m mężczyzn – st. szer. Adrian WALAT, st. szer. Łukasz ZAWADZKI, szer. Damian TERESZKIEWICZ, szer. Jakub PRZYDZIAŁ

  Sport w wojsku jest niezwykle ważnym elementem dla każdego żołnierza. Nie chodzi tutaj wyłącznie o udział w zawodach, lecz o walkę o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Zawody w biegach przełajowych były jedną z cyklu imprez współzawodnictwa sportowego najmłodszego, piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Oprócz biegania żołnierze konkurują między innymi w turniejach piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, zawodach pływackich czy biathlonie letnim. Kadra żołnierzy złożona z ludzi sprawnych fizycznie i świadomych celów sprawia że możemy być dumni ze swojej sprawności oraz wytrwałości.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com