środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Spotkaj się z Małgorzatą Niezabitowską – dziennikarką, autorką książek oraz sztuk teatralnych

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich na wyjątkowe spotkanie autorskie z Małgorzatą Niezabitowską, które zaplanowane jest na 10 września 2022 r. Miting odbędzie się o godzinie 16:00, w budynku WiMBP na ul. Sokoła 13. Wejściówki są darmowe – każdy może przyjść i uczestniczyć w spotkaniu!

  Małgorzata Niezabiotowska – dziennikarka oraz kronikarka stanu wojennego, pisarka oraz autorka scenariuszy i sztuk teatralnych, reporterka „Tygodnika Solidarności”.

  W dorobku Małgorzaty Niezabitowskiej są książki, sztuki teatralne, a także publikacje prasowe. Do najpopularniejszych z nich należy „Kukułcze jajo” z 1981 roku, „Bieg zaczyna się dopiero dzisiaj” czy „Żyrardów – musi być nadzieja”. Oprócz w publikacji prasowych wydawanych w tygodniku „Solidarność”, Niezabitowska stworzyła pozycje beletrystyczne, do których należy między innymi „Poszukiwanie Ameryki” z 1994 roku, „Prawdy jak chleba” z 2007 czy „Składana wanna” z 2010. W 2014 roku Niezabitowska wydała książkę pod tytułem „Na początku było marzenie”. To autorka sztuki teatralnej „Polskie lato, Polska jesień. Zbiory Europejskiego Centrum Solidarności”.

  Za swoje dokonania Niezabitowska w 1994 roku została wyróżniona Krzyżem Pamiątkowym Monte Cassino za pomoc dla Polski Kombatantów. W 2001 roku otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Z kolei w 2013 roku wyróżniono ją nagrodą imienia Czesława Miłosza, za szczególny wkład w propagowaniu kultury i porozumienia pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Należy wspomnieć także, że Małgorzata Niezabitowska w 2014 roku została uhonorowana nagrodą imienia Ireny Sendlerowej. Jest ona przyznawana Polakom, którzy swoimi dokonaniami przyczynili się do zachowania dziedzictwa kultury i narodu żydowskiego, a także odnowy społeczności żydowskiej w Polsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com