10,8 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Smart City & Smart Village w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Między 8 a 9 września w przestrzeni Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab w Rzeszowie odbędzie się IV edycja konferencji pod hasłem “Smart City& Smart Village, Inteligentne miasto, inteligentna gmina”.

  Przedstawiciele miast z Polski i zagranicy, w tym Splitu, Klagenfurtu i Łucka- rozmawiać będą m.in. dobrych praktykach zastosowanych w swoich miastach.

  Konferencja w Rzeszowie będzie okazją do wymiany doświadczeń związanych z wdrażaniem innowacyjnych narzędzi miejskich w różnych miastach Europy i świata.

  Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony będzie prezentacjom inteligentnych rozwiązań szytych na miarę zarówno dla dużych aglomeracji miejskich, jak również dla mniejszych gmin. Dzień drugi to trzy panele tematyczne, w trakcie których przedstawiciele miast z Polski i zagranicy zaprezentują dobre praktyki w zakresie budowania miejskich przestrzeni dialogu społecznego oraz wykorzystania nowoczesnych narzędzi do wdrażania idei miasta inteligentnego.

  Każda z zaplanowanych drugiego dnia sesji tematycznych trwać będzie około godzinę, prelegenci zaś będą mieli średnio po 15 minut na przedstawienie zastosowanych w swoim mieście rozwiązań. Każdy z trzech paneli tematycznych zostanie podsumowany przez prowadzących.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -