niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Zwycięzcą tegorocznej rzeszowskiej Rockowej Nocy ’22 został zespół STONAGE FULL OF SUN!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku o statuetkę Tadeusza Nalepy podczas rzeszowskiej Rockowej Nocy ’22 konkurowało ze sobą wiele zespołów, a wszystkich ich łączyły rockowe brzmienia. Na festiwalu, który odbył się z ogromną frekwencją słuchaczy w dniach 26, 27 i 28 sierpnia nagrodę otrzymał zespół Stonage Full Of Sun. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na następną taką imprezę, która odbędzie się najprawdopodobniej za rok w Rzeszowie!

  Kim jest zespół, który wygrał tegoroczną edycję największego rockowego festiwalu w Rzeszowie – Stonage Full Of Sun?

  Zespół powstał w 2015 roku w Zabrzu na Górnym Śląsku by nadać kształt pewnemu naturalnemu odruchowi – zrywowi, który zbudził się z pasji oraz podziwu dla muzyki i jej potężnej mocy. Ten moment sformalizowania nadszedł dzięki koncertowi w Londynie w ramach projektu Taking Part.

  W tworzeniu silnie inspirują nas brzmienia z południa Stanów Zjednoczonych. Zafascynowało nas łączenie tych surowych, upalnych brzmień bluesa z ciężkimi riffami i mocną perkusją. Szczególnie chcemy uwolnić potencjał jaki posiada gitara akustyczna, która wcale nie jest skazana na lekkie granie. Dotąd nie startowaliśmy w wielu konkursach ale może warto wspomnieć, że w zeszłym roku udało się nam zdobyć II miejsce na Przeglądzie Niezależnej Muzyki – Zgrajmy Się!, III miejsce na Przeglądzie Kapel Studenckich w Katowicach oraz Nagrodę Publiczności na Festiwalu “Wielki Ogień” im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  Impreza powstała przy współpracy z Faine Misto, odbywała się w minionym weekendzie na terenie Miasteczka Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com