środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską – autorką nagradzanych biografii

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach Letnich Ogrodów Literackich z Magdaleną Grzebałkowską – reporterką, autorką nagradzanych wielokrotnie biografii, w tym także książki o malarzu Beksińskim, które odbędzie się 11 września 2022 roku o godzinie 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie. W przypadku intensywnych opadów, spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.

  MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA – urodziła się w 1972 roku. Jest absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2011 roku ukazała się pierwsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej. „Ksiądz paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”. To niezwykła książka, która przyniosła jej popularność. Znaną, wydawałoby się, postać księdza, przedstawiła w zupełnie innym świetle. Dzięki swojej dociekliwości dotarła do jego nieznanych dotąd zapisków, co pozwoliło stworzyć to bestsellerowe dzieło.

  Wkrótce potem pojawiła się biografia Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz najbardziej ceniona „Wojna i pokój”.

   Dorobek literacki Magdaleny Grzebałkowskiej nie jest duży, jednak napisane przez nią książki były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach czy plebiscytach.

  Wielokrotnie również otrzymywała nagrody za swój dorobek dziennikarski, w tym Grand Press w 2009 roku za dziennikarstwo specjalistyczne. Za książkę „Beksińscy. Portret podwójny” otrzymała nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 oraz do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2015. Książka przyniosła jej również Śląskiego Wawrzyna Literackiego 2014. Z kolei „Wojna i pokój” zdobyła Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nominację do Nagrody Literackiej „Nike” 2016 oraz nagrodę Wybór czytelników Nagrody Nike 2016.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com