środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Startują Senioralia Rzeszowskie. Wśród gości Eleni oraz Stefano Terrazzino

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już wkrótce wystartują tegoroczne Senioralia Rzeszowskie, w ramach których w dniach 3 – 10 września 2022 roku na terenie Rzeszowa odbędzie się blisko 30 bezpłatnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i rozrywkowym. Cykl zainauguruje koncert polskiej piosenkarki Eleni na rzeszowskim Rynku, natomiast wielki finał stanowić będzie występ włoskiego tancerza i piosenkarza Stefano Terrazzino na rzeszowskich Bulwarach.

  Senioralia Rzeszowskie to wydarzenie organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Rzeszowską Radą Seniorów oraz Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, które odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Nadrzędnym celem tygodniowego przedsięwzięcia jest aktywizacja oraz integracja wszystkich Seniorów poprzez szereg bezpłatnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i rozrywkowym.

  Tegoroczne Senioralia Rzeszowskie wystartują w sobotę 3 września o godzinie 16:00 na rzeszowskim Rynku, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie z koncertem Eleni oraz korowodem Seniorów. W kolejnych dniach zorganizowane zostaną wystawy, warsztaty, spotkania oraz rozgrywki, podczas których swoją obecność zaznaczą cenione osoby ze świata kultury i nauki – Maria Szyszkowska, Jan Stępień, Krystian Zygmunt, Zygmunt Menduś, Lidia Czyż, Sylwia Tulik, Tomasz Tomaszewski oraz Krzysztof Panas, a także Stefano Terrazzino, którego koncert będzie w dniu 10 września główną atrakcją finału na rzeszowskich Bulwarach.

  Szczegółowy program tegorocznych Senioraliów Rzeszowskich znajduje się na stronie internetowej senioralia.rdk.rzeszow.pl, natomiast infolinia z zapisami dostępna jest pod numerem telefonu 515 409 251 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00). Dodatkowo w dniach 5 – 9 września 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Dąbrowskiego przy ul. Dąbrowskiego 17 uruchomione zostanie Biuro Organizacyjne Senioraliów Rzeszowskich, które czynne będzie w godzinach 10:00-18:00.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com