środa, 28 lutego, 2024
+

  Węgierska szkoła plakatu autorstwa Istvána Orosza

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  István Orosz to wybitny węgierski grafik, malarz, projektant i reżyser filmów animowanych, znany z inspirowania się matematyką, który w swojej twórczości lokuje obiekty niemożliwe, złudzenia optyczne, obrazy o podwójnym znaczeniu.

  Jego prace porównywane były często do twórczości M.C. Eschera. Jest współzałożycielem Węgierskiego Stowarzyszenia Plakatu, wykładowcą na Uniwersytecie Węgier Zachodnich w Sopronie oraz członkiem Hungarian Art Academie i Alliance Graphique International (AGI).

  István Orosz jest także jednym z jurorów 18. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego. W ramach MFS TRANS/MISJE TRÓJMORZE odbywa się wystawa z okazji jubileuszu 35-lecia jego pracy artystycznej. Na ekspozycji prezentowane są plakaty, od których Orosz zaczynał swoją karierę grafika. Jego twórczość w tej dziedzinie to głównie plakaty dla teatrów, filmów, galerii, muzeów i wydawnictw.

  Prace wybitnego węgierskiego grafika Istvána Orosza będzie można oglądać w Rzeszowie w Galeria r_z / ORz ZPAP przy ulicy 3 maja 16 do 28 sierpnia. W ramach 5 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki TRANS/MISJE – TRÓJMORZE ’22

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com