wtorek, 23 kwietnia, 2024
+

Stal Rzeszów przegrała ze spadkowiczem z Ekstraklasy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza

Stal Rzeszów odnotowała trzecią porażkę w Fortuna 1. Lidze w tym sezonie. Biało-niebiescy ulegli na wyjeździe Bruk-Bet Termalice Nieciecza 1-2. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 19. minucie za sprawą trafienia z rzutu karnego, a jeszcze przed przerwą zdołał odpowiedzieć Dominik Marczuk, który doprowadził do wyrównania wyniku. Ostateczne trafienie w 59. minucie wynik spotkania ustalił Muris Mesanovic.

Wyjazdowe starcie z Bruk-Bet Termalicą było pojedynkiem spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy oraz beniaminka ligi – Stali Rzeszów.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego pressingu Termaliki już w pierwszych fragmentach. Nie trwało to jednak zbyt długo. Stal szybko wychodziła spod pressingu i w kolejnych minutach starała się zdominować rywala i przejąć inicjatywę. Podopieczni trenera Myśliwca szybko wyprowadzali piłkę z własnej połowy, wykorzystując do tego szczególnie środkowych obrońców, ale także Dominika Marczuka czy Piotra Głowackiego.

Pomimo kolejnych ataków Stali, to Termalika zdołała pierwsza wyjść na prowadzenie.

W polu karnym faulował Przemysław Pęksa, czego efektem był rzut karny, który w 19. minucie wykorzystał Wiktor Biedrzycki. Na odpowiedź Stali nie trzeba było czekać długo. Dominik Marczuk sześć minut później przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył na bramkę gospodarzy, doprowadzając do wyrównania.

Po zmianie stron gospodarze starali się zamknąć Stal na własnej połowie poprzez zdecydowany pressing – podobnie jak na początku pierwszej połowy. Przez dłuższy czas to Termalika była aktywna na połowie Stali, atakując najczęściej bocznymi sektorami i dochodziła do sytuacji strzeleckich – jednak niezbyt groźnych.

Po godzinie gry Stal dalej szukała wyprowadzenia piłki od bramki, a odważne wprowadzenie piłki w środek przez Łukasza Górę, zakończyło się niedokładnym podaniem, po którym Maciej Ambrosiewicz zagrał prostopadłą piłkę do Murisa Mesanovica, który umieścił ją w siatce i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W najbliższym spotkaniu ligowym Stal Rzeszów podejmie na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku o godzinie 15:00.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA – STAL RZESZÓW 2-1 (1-1)

1-0 Wiktor Biedrzycki 19.
    1-1 Dominik Marczuk 21.
    2-1 Muris Mesanovic 59.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grabowski, Tekijaski, Biedrzycki, Radwański (78. Andrej Kadlec), Polyarus (46. Tomas Poznar), Zaviyskiy (88. Daniel Pietraszkiewicz), Karasek (46. Marcel Błachewicz), Ambrosiewicz, Dombrovskyi, Mesanovic (78. Michal Hubinek)

Stal Rzeszów: Pęksa – Marczuk, Góra, Wrona, Głowacki – Danielewicz, Wolski – Michalik (44. Wiktor Kłos), Olejarka (80. Kacper Sadłocha), Małecki (76. Kacper Piątek), Prokić (80. Ramil Mustafaev)

żółte kartki: Mesanovic, Karasek, Ambrosiewicz, Tekijaski, Poznar, – Wrona, Wolski Danielewicz, Głowacki

sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)