środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Nowy Ambsador Ukrainy Wasyl Zwarycz z wizytą w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 19 sierpnia do naszego województwa przyjechał nowy Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz Podczas dzisiejszej wizyty spotkał się z wojewodą Ewą Leniart, wicemarszałkiem województwa Piotrem Pilchem, oraz komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzejem Babcem. Do spotkania doszło w Urzędzie Wojewódzkim.

  Spotkanie miało charakter kurtuazyjny, była to pierwsza w regionie wizyta ambasadora Wasyla Zwrycza. Prezydent Ukrainy Wołodymir Zełeński powołał go w lutym tego roku. Nowy ambasador złożył listy uwierzytelniające w lipcu, zastępując tym samym Andrija Deszczycę, który piastował to stanowisko od 2014 r.

  W trakcie wizyty poruszone zostały przede wszystkim kwestie związane z pomocą dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Ambasador Zwarycz podziękował wojewodzie, marszałkowi oraz komendantowi wojewódzkiemu PSP, podkreślając wkład administracji, służb i mieszkańców regionu w organizację pomocy dla obywateli Ukrainy. Jednocześnie w obliczu trwającej wojny poprosił o jej kontynuację.

  W sali sesyjnej rzeszowskiego ratusza odbyło się dziś wyjątkowe spotkanie bo wyjątkowi byli jego goście czyli dzieci i młodzież z Ukrainy, którzy od początku tego tygodnia przebywają na kolonii w Pstrągowej.

  Dziękuję Pod skrzydłem Anioła, oraz Panu Andrzejowi Czarneckiemu (Pratt & Whitney) za udzielaną pomoc i wsparcie najmłodszych uchodźców z Ukrainy. Mam nadzieję, że młodzież choć przez chwilę zapomniała o toczącej się w ich kraju wojnie, a w Rzeszowie ostatnie dni wakacji upłyną im atrakcyjnie.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com