wtorek, 26 września, 2023
+

  Będzie 77 nowych wiat przystankowych dla autobusów miejskich

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kolejne przystanki autobusowe zostaną przebudowane w Rzeszowie. Staną przy nich nowe wiaty z podświetlanym rozkładem jazdy. Nowa nawierzchnia zatoczek będzie betonowa, odporna na powstawanie kolein. Łącznie będzie 77 nowych wiat przystankowych.

  Przetarg na realizację IV etapu modernizacji przystanków został rozstrzygnięty. Zgłosiły się do niego dwie firmy, które zaoferowały wykonanie prac za 16,8 i 36,4 mln zł. Inwestycję, dofinansowaną przez Unię Europejską.

  Zakłada ona przebudowę 77 przystanków. Nowe, przeszklone wiaty będą wykonane według projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Mają być lakierowane na szaro i pomarańczowo, wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat.

  fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

  Przystanki zostaną wymienione m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego. Dodatkowo w 21 miejscach, gdzie nie zmieszczą się duże wiaty, zostaną zamontowane pylony z gablotą na rozkład jazdy. 

  Wcześniej, w dwóch etapach Zarząd Transportu Miejskiego zmodernizował 176 przystanków. Trzeci etap, który jest aktualnie realizowany, to wymiana kolejnych 55 wiat. Modernizowane są także zatoki autobusowe, na których asfalt jest zastępowany specjalnym betonem odpornym na powstawanie kolein. Przystanki są przebudowywane m.in. na ul. Krakowskiej. Ten etap obejmuje ponadto ul. Kilara, Kopisto, Lubelską, Lwowską, Ofiar Katynia, Warszawską, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podkarpacką i Rejtana. Prace z III i IV etapu potrwają do 2023 roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com