czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Zwycięstwo Stali Rzeszów nad Łódzkim Klubem Sportowym

Stal Rzeszów zwyciężyła po raz drugi w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Biało-niebiescy pokonali ŁKS Łódź 1-0 po samobójczym trafieniu Bartosza Szeligi.

Pojedynek z ŁKS Łódź zapowiadał się bardzo elektryzująco. Z jednej strony – goście, którzy w ostatnich czterech spotkaniach zanotowali cztery zwycięstwa, a z drugiej Stal Rzeszów, która po meczu z Chojniczanką Chojnice mogła czuć spory niedosyt.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od spokojnego budowania ataków przez Stal, jednak z czasem było to trudniejsze ze względu na dobrze zorganizowaną drużynę ŁKS – szczególnie w środku boiska.

Goście szukali po czasie przyspieszenia ataków i sytuacji po stałych fragmentach – szczególnie po rzutach wolnych, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Przemysława Pękse.

W 32. minucie Stalowcy rozegrali świetną akcję, którą strzałem w polu karnym zamknął Dawid Olejarka. Piłka trafiła do bramki, ale sędzie dopatrzył się spalonego, co potwierdzili arbitrzy VAR.

W 37. minucie Dominik Marczuk przełożył piłkę na lewą nogę przed polem karnym i oddał strzał, który sprawił problemy bramkarzowi gości – Dawidowi Arndtowi.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich ataków Stali i już po trzech minutach przyniosło to efekt w postaci bramki.

W kolejnym ligowym meczu Stali Rzeszów przyjdzie zmierzyć się w wyjazdowym spotkaniu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20 sierpnia o godzinie 20:00. Najbliższe domowe spotkanie zostanie rozegrane z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pierwszy gwizdek w sobotę 27 sierpnia 2022 roku o godzinie 15:00.

STAL RZESZÓW – ŁKS ŁÓDŹ 1-0 (0-0)

1-0 Bartosz Szeliga 48. (s)

Stal: Pęksa – Marczuk, Góra, Wrona, Głowacki – Poczobut, Wolski – Kłos (73. Kacper Piątek), Olejarka (82. Kacper Sadłocha), Małecki, Prokić (73. Damian Michalik)

ŁKS: Arndt – Monsalve, Dąbrowski, Kowalczyk (55. Ibe-Torti Ebenezer Kelechukwu), Dankowski, Trąbka (82. Javier Sanchez Moreno), Pirulo, Kuźma (65. Vladyslav Okhronchuk), Biel (55. Dawid Kort), Szeliga, Janczukowicz (65. Nelson Balongo)

źółte kartki: Kłos, Poczobut, Małecki, Pęksa Sadłocha – Kowalczyk 31 Monsalve

sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce), widzów: 3 411