11,3 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Spotkanie z fotografem Tomaszem Tomaszewskim w rzeszowskiej Galerii Fotografii

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza do udziału w wyjątkowych warsztatach z Tomaszem Tomaszewskim. Spotkanie ze znanym fotografem będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu edycji fotografii oraz budowania spójnej, wizualnej narracji za pomocą obrazu. Do Rzeszowa, Tomasz Tomaszewski przyjedzie 10 września w sobotę, a zajęcia odbędą się w godzinach 9:30 do 18:00 w GFMR, na ul. 3 Maja 9, na I piętrze. Wejściówki dla jednej osoby kosztują 500 zł!

  Miting odbywać się będzie pod hasłem „Jak powstają fotografie, które wszyscy pragniemy zapamiętać”. Ten fotograficzny masterclass będzie inaugurował cykl zajęć z Mistrzami Fotografii, odbywający się w ramach Rzeszowskiego Weekendu Fotografii oraz Akademii RWF 2022!

  Dla kogo szczególnie polecane są warsztaty?

  Warsztaty przeznaczone są dla entuzjastów, którzy posiadają podstawową wiedzę na temat fotografii, opanowali zagadnienia techniczne i poszukują sposobów, aby wyzwolić się z prostego dokumentowania rzeczywistości, zastępując zwykłe zdjęcia fotografiami intrygującymi, takimi, które prowadzą do refleksji, dają bodziec naszej wyobraźni i wywołują wrażenie obcowania z obrazem oryginalnym, godnym zapamiętania.

  Ta propozycja powinna zainteresować każdego, kto rozumie istotę fotografii oraz docenia jej wizualną atrakcyjność. Prowadzi je profesjonalny fotograf, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem współpracy z międzynarodowymi i polskimi tytułami prasowymi, w tym ponad dwadzieścia lat z „National Geographic Magazine”.

  Podczas warsztatów zaproszony fotograf odpowie na pytania:

  Co prowadzi do powstawania zdjęć dobrych, a właściwie tych najlepszych?

  Jak rozumieć i rozumnie używać takich składowych obrazu jak, treść, forma i kompozycja, metafora, zagadka wizualna?

  Jak powinien wyglądać warsztat pracy fotografa, jakiego sprzętu używać powinien, jakich obiektywów, jakich aplikacji do obróbki zdjęć?

  Gdzie i jak poszukiwać tematów oryginalnych, ciekawych wizualnie i dających zadowolenie naszemu intelektowi?

  Jak postępować, aby zdjęcia nie były jedynie zapisem potocznych doświadczeń, naturalnych faktów?

  Jak poszukiwać zdjęć najlepszych. Jak je wybierać, porządkować, aby otrzymać czytelny przekaz?

  Jak układać zdjęcia w formie reportażu, aby reprezentowały przejrzystą myśl?

  Jakie funkcje powinna spełniać dzisiejsza fotografia, wiedząc jak dużo się w tej kwestii zmieniło od czasu jej wynalezienia?

   Warsztaty zawierać będą pokazy zdjęć i reportaży prowadzącego, ale także skupią się na rzetelnej recenzji zdjęć uczestników.

  Dlatego też na spotkanie warto zabrać ze sobą dziesięć wybranych zdjęć pojedynczych lub takich, które stanowią zalążek reportażu tematycznego. Powinny one spełniać następujące techniczne wymagania: format jpg, dłuższy bok 3000 pix, rozdzielczość 300dpi, przestrzeń barwna Adobe RGB.

   Zgłoszenia, zasady rekrutacji uczestników oraz odpłatność za warsztaty:

   Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 5 września b.r. (do godziny 20:00), wyłącznie w formie mailowej, na adres: warsztaty.gfmr@gmail.com. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia, podając w tytule swoje imię i nazwisko wg poniższego szablonu:

  2022_AKADEMIA_RWF_TT_Imię_Nazwisko

  Po mailowym potwierdzeniu zgłoszenia każdy z uczestników zobowiązany jest do dokonania płatności za warsztaty w kwocie 500 zł za osobę oraz do przesłania mailowego potwierdzenia płatności, nie później niż w ciągu trzech dni od momentu przyjęcia zgłoszenia. W treści maila należy podać również numer telefonu kontaktowego do osoby będącej uczestnikiem / uczestniczką zajęć.

   Uwaga – liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Brak płatności w wyznaczonym terminie równoznaczny będzie z rezygnacją uczestnika i jego wykreśleniem z listy osób zapisanych na zajęcia.

  Wszelkie pytania należy kierować mailowo (warsztaty.gfmr@gmail.com) lub telefonicznie, dzwoniąc na numer (17) 748 11 05, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

  Prowadzący:

  Tomasz Tomaszewski posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.

  Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie – inni ludzie tacy jak my, W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara, Wszystko może być wszystkim, Gypsies, Happyland, Black Magic Woman, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych.

  Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych.

  Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

  www.academy.tomasztomaszewski.com

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -