środa, 27 września, 2023
+

  Pokojowy przemarsz dla Ukrainy w Rzeszowie. Ponad 200 osób wyszło na ulicę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ponad 200 osób wzięło udział w pokojowym marszu dla Ukrainy, który odbył się w minioną niedzielę, a dokładniej 14 sierpnia 2022 roku. Liczne tłumy przeszły się ulicami Rzeszowa demonstrując tym samym solidarność z naszymi wschodnimi sąsiadami, u których obecnie panuje wojna. Ponad trzydziestometrowa flaga Ukrainy w barwach niebiesko-żółtych została rozwinięta, a do tego każdy uczestnik marszu mógł zabrać ze sobą plakaty z pokojowymi hasłami, a także flagi – polską i ukraińską. Na rzeszowskim rynku dodatkowo został odśpiewany Ukraiński hymn.

  Przemarsz rozpoczął się o 14:00. Tłumy ludzi zebrało się na Targowej, przy greckokatolickiej cerkwi Świętej Trójcy, skąd startował przemarsz. Zgromadzeni ludzie następnie przeszli przez ulicę Adama Mickiewicza, dostając się tym samym na rzeszowski rynek. Następnie tłumy pomaszerowały na ulicę Tadeusza Kościuszki, dalej 3 Maja i z powrotem na Kościuszki i rynek. Dodatkowo najmłodsi mogli namalować plakat pod hasłem „Świat bez wojny”, który to wręczyli prezydentowi miasta Rzeszowa.

  Uroczysty, pokojowy przemarsz miał na celu wesprzeć Ukrainę, okazać im solidarność oraz pokazać, że Polacy bardzo chętnie angażują się w pomoc. Demonstrowane plakaty oraz rysunki z pokojowymi hasłami, czy okrzyki miały pokazać, że zwłaszcza rzeszowianie nie zgadzają się z wojną, oraz że okażą dalsze wsparcie dla nie tylko uchodźcom ale też całej Ukrainie.

  Warto dodać, że od dnia wybuchu wojny do Polski wjechało z Ukrainy niemal 5,5 mln osób. Tylko na Podkarpaciu w systemie PESEL zarejestrowało się ponad 43 tysiące uchodźców z Ukrainy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com