11,3 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Letni Ogródek Kulturalny zaprasza na film o Beksińskim!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń, między innymi koncertów i projekcji filmowych, na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej i działającego w jej ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Kolejna projekcja filmowa w ramach tego cyklu już w piątek 19 sierpnia o godzinie 21:00.

  Na placu przy budynku Estrady Rzeszowskiej będzie można obejrzeć film z selekcji Festiwalu On Art.: „Z wnętrza”. Jest to polskiej produkcji film dokumentalny opowiadający o życiu i twórczości surrealisty i symbolisty – Zdzisława Beksińskiego, ikony polskiego malarstwa XX wieku. Jest to dokument powstały z około trzystugodzinnych nagrań zarejestrowanych przez samego artystę, składających się na pamiętnik, który dokumentuje nie tylko swoje prywatne życie ale także bolączki codzienności w komunistycznej Polsce, jej przekrój społeczny, polityczne zawirowania i w końcu pierwsze lata demokratycznych rządów (czas trwania 90 minut).

  Festiwal On Art odbywa się jednocześnie w wielu miastach Polski, m.in. na terenie Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Łódzkiego Domu Kultury, Zamku Królewskiego. Festiwal ma formułę kin letnich i trwa ponad 2 miesiące. Organizuje go Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad tysiąc wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów.

  Wstęp wolny, liczba miejsc siedząca ograniczona!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -