11,6 C
Rzeszów
piątek, 30 września, 2022
+

  Nina Nowak już 15. sierpnia zaśpiewa w Kościele na Reformackiej

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nina Nowak – znana śpiewaczka operowa pochodząca z Podkarpacia, a dokładniej z Przemyśla zagra swój koncert 15. sierpnia w kościele na ul. Reformackiej 5 w Rzeszowie! W jej repertuarze znajdują się najpiękniejsze pieśni sakralne, wojskowe czy patriotyczne. Z okazji Święta Wojska Polskiego oraz przypadającej 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej organizatorzy zapraszają na wyjątkowy koncert z udziałem znanej na całym świecie rzeszowianki, śpiewaczki klasycznej i symfonicznej. Dodatkowo będzie można posłuchać Reprezentacyjnej Orkiestry Garnizonu Rzeszów!

  „Nina Nowak jest doskonałą śpiewaczką kontraltową, która ma potężny, unikalny i piękny głos o przepięknej ciemnej barwie, harmonizujący z najbardziej doskonałym repertuarem, posiadającą bogate doświadczenie artystyczne w swojej profesjonalnej karierze. Jest wybitną artystką na scenie oratoryjnej i szeroko znaną z wielorakiej, długotrwałej współpracy na koncertach w Europie i obu Amerykach….” –  prof. K.Pendereckiego

  Pochodzi z arystokratycznej rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Urodzona na Podkarpaciu w pięknym starodawnym mieście – Przemyśl, reprezentuje najwyższą klasę, profesjonalizm, niezwykłą urodę i talent.

  Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 3 lat w klasie fortepianu swojej babci pianistki Anny Jankowskiej oraz w klasie prof. Jarosławy Popowskiej z Konserwatorium Muzycznego we Lwowie. Do pierwszej klasy szkoły muzycznej poszła, mając zaledwie 4 lata. Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. A. Maławskiego w Przemyślu ukończyła z wyróżnieniem z dwoma dyplomami – klasy fortepianu i organów.

  Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Dodatkowo ukończyła klasę organów w klasie prof. Władysława Szymańskiego. Po ukończeniu studiów zrobiła doktorat z dziedziny sztuki muzycznej w zakresie dyscypliny artystycznej – wokalistyka nadane uchwałą Rady Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Eugeniusza Sąsiadka i prof. Michaliny Growiec.

  Koncertowała z zagranicznymi orkiestrami symfonicznymi m.in. takimi jak: Chicago Symphony, Los Angeles Philharmonic, Dallas Symphony, Houston Symphony, Houston Ensemble, London Symphony Ensemble, Berlin Symphony Y.M., Jordanian National Philharmonic Orchestra i wiele innych.

  Artystka prowadzi również bogatą działalność artystyczną w Polsce. Występowała z czołowymi polskimi orkiestrami symfonicznymi, w głównych sala koncertowych – takimi jak: Filharmonia Narodowa, Filharmonia Śląska, Śląska Orkiestra Kameralna, Opera Śląska, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Łodzka, Filharmonia Podkarpacka, Orkiestra Symfoniczna w Zamościu, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Lubelska, Filharmonia Bałtycka, Polska Filharmonia Sinfonia, Baltica w Slupsku, Filharmonia Pomorska, Toruńska Orkiestrą Symfoniczna, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Narodowe Forum Muzyki Orkiestra Leopoldinum we Wrocławiu, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Zielonogorska, Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Kameralna w Łomży i wiele innych.

  Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Krzysztof Penderecki, Gabriel Chmura, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Błaszczyk, Tadeusz Serafin, Tadeusz Kozłowski i wielu innych. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich u prof. S. Vittuciego Z Konserwatorium Wiedeńskiego oraz u prof. N. Mackie’ego Z Royal Music Academy w Londynie.

  Specjalizuje się w muzyce symfonicznej – styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz w muzyce sakralnej. Jej pasją są wielkie dzieła symfoniczne, oratoryjne oraz wielkie gale na wielki skład symfoniczny orkiestry.

  Występuje również w repertuarze estradowym. Ma bogatą, prywatną bibliotekę nutową, polskich i międzynarodowych aranży na duże składy orkiestrowe  i chóralne. Udostępnia je orkiestrom, z  którymi występuje.

  W marcu 2009 zaśpiewała w Jordanii na Światowej Gali Pokoju ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii w Amfiteatrze Królewskim w Ammanie. Gala zorganizowana została przez króla Jordanii Abdullaha II i Królową Ranię wraz z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem, na której obecni byli władcy panujących krajów królewskich, oraz przedstawiciele rządów wielu krajów.

  Artystka występowała kilkakrotnie na koncertach dla panujących rodzin królewskich. W maju 2009 zaśpiewała 2 prestiżowe koncerty w Filharmonii Narodowej w Kuwejcie z okazji obchodów Roku Chopinowskiego. 7 czerwca 2012 roku Nina Nowak na zaproszenie prezydenta UEFA MICHAELA PLATINIEGO zaśpiewała na wielkiej GALI UEFA EURO 2012 otwarcia MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ na Zamku Królewskim w Warszawie.

  W 2014 r. Nina Nowak nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie unikalną płytę pt. ,,Nina Nowak śpiewa o miłości‘’.  „Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej”. 26 lipca 2016 r. zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W 2018 r. zaśpiewała na uroczystościach 100-lecia odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego organizowane przez Dowództwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  Zaśpiewała również charytatywnie na Światowym Zjeździe Lotników pamięci ofiar II Wojny Światowej organizowanym przez Dowództwo Sił Zbrojnych w Warszawie-na które to uroczystości zjechali do stolicy z całego świata żyjący lotnicy, którzy walczyli podczas wojny z hitlerowskimi Niemcami.

  Artystka chętnie włącza się do różnorakich akcji charytatywnych w Polsce i zagranicą. Jest czuła na ludzkie tragedie. Wspiera misje pokojowe, budowę szpitali terenów objętych wojną dalekiej Azji oraz pokoju na Bliskim Wschodzie. Wspiera również kobiety krajów arabskich w budowie szpitali – sekcji ginekologicznej i badań każdej kobiety z tym związanych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -