10,6 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Kręcą mnie Jaśliska – przegląd filmów Marcina Janosa Krawczyka – reżysera i aktora najbardziej popularnych seriali i filmów!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 13 sierpnia w Jaśliskach w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się filmowy przegląd twórczości Marcina Janosa Krawczyka – aktora i reżysera, który tego dnia zaprezentuje premierowo swój fabularny debiut.

  Wydarzenie rozpocznie się od pokazu 4 filmów dokumentalnych twórcy :

  14:00-15:30 „Rendez vous”, „Sześć tygodni”, „Matka 24H”

  16:00-17:30 „Ziemia bezdomnych” – po projekcji spotkanie z reżyserem i gośćmi

  O godz. 18:00 punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie premierowy pokaz filmu fabularnego „Wróbel”. Film został w całości osadzony w Jaśliskach i opowiada historię mieszkańca tej miejscowości. Wróbel (w tej roli Dariusz Toczek), mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

  Zdjęcia do filmu realizowane były w październiku 2021 roku. To produkcja Studia Munka Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Otrzymała ona wsparcie w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, a niedawno film znalazł się w selekcji Konkursu Filmów Krótkometrażowych 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  Po premierowej projekcji „Wróbla” odbędzie się spotkanie z twórcami – reżyserem Marcinem Janosem Krawczykiem oraz aktorami Dariuszem Toczkiem i Bartoszem Obuchowiczem.

  Podsumowaniem wydarzenia będzie spotkanie w kultowym Barze Czeremcha o godz. 20:00.

  Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie W Krainie Źródeł, Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Województwo Podkarpackie, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśliskach, Gmina Jaśliska, Bar Czeremcha

  Wstęp jest wolny! Organizatorzy serdecznie zapraszają!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -