10,3 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Koncert „Muzyczne dialogi Europy” na Słocinie. Wystąpią zespoły z Polski i Ukrainy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 14 sierpnia o godz. 18:30 na parkingu przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędzie się wyjątkowy koncert pn. „mUzyczne dialogi Europy”, na którym wystąpią artyści z Polski i Ukrainy. Gwiazdą wieczoru będzie ukraiński duet grający zimną falę – The Glass Beads. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Tego samego dnia odbędą się również warsztaty z realizacji dźwięku dla początkujących muzyków.

  Koncerty zostaną poprzedzone warsztatami dla początkujących muzyków, które odbędą się w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina 14 sierpnia o godz. 11:00. Podczas zajęć prowadzonych przez realizatorów dźwięku Rzeszowskiego Domu Kultury, uczestnicy poznają m.in. tajniki pracy z mikrofonem, zasady komunikacji z realizatorem koncertu, korzystania z monitorów odsłuchowych, a także w jaki sposób zachowywać się na scenie i jak przygotować się do koncertu, ze szczególnym uwzględnieniem opracowania rideru technicznego dla organizatorów. Na warsztaty będzie można zapisać się telefonicznie dzwoniąc pod numer 510 355 747 między 9 a 12 sierpnia w godzinach 9:00-15:30. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Działanie współfinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi.

  Artyści

  The Glass Beads to zespół złożony z dwóch połówek całości. Wokalistka i kompozytorka Marina Rublevskaya oraz basista Mark Arshinnikov tworzą muzykę poruszającą struny duszy swoją melodyjnością i słodko-gorzką melancholią. Ich twórczość to emocjonalne, szczere i opowiadane z uczuciem historie, które mogą wydawać się znajome nam wszystkim. Ukraiński duet właśnie przez te piosenki stara się nam pokazać piękno. Do tej pory mają na koncie dwa albumy utrzymane w mrocznej, zimnofalowej stylistyce: “Therapy” oraz najnowszy “Time to Time”, który ukazał się 31 maja 2022 roku.

  Syndrom Wojtuś Pan to rock and roll z elementami bluesa, funku, punka i jazzu. Rzeszowskie trio, które gra muzykę z serca. Skład zespołu jest mocno pokoleniowy. Od basisty, który jest kowalem i ma 58 lat poprzez gitarzystę i perkusistkę, których suma lat nie przekracza wieku brodacza. Jest pięknie. Ekspresja i art. Improwizacja oraz emocje. Całości brzmienia pilnuje czwarty Załogant Syndromu Wojtuś Pan – akustyk Kuba. Gościem specjalnym, który wystąpi wraz z SWP będzie pochodzący z Ukrainy, a mieszkający obecnie w Rzeszowie akordeonista Taras. https://www.youtube.com/watch?v=Z4hLj8GUUQ0

  Daydreaming John – multiinstrumentalista i producent z Ukrainy tworzący muzykę z pogranicza rocka, bluesa i hip hopu. Uważa, że muzyka jest swoistą mową wibracji, a emocje przeżywane w trakcie jej pisania czy wykonywania są ważniejsze niż sama forma, dlatego skupia się w niej bardziej na eksperymentowaniu niż konkretnych brzmieniach czy stylach. W większości utworów mówi o miłości, są jednak takie, w których dzieli się swoim postrzeganiem świata i społeczeństwa. Do tej pory ukazały się dwie EP-ki Daydreaming Johna: “Синдром митця” (pol. syndrom artysty) i “Faith”. Muzyk mieszka i tworzy w Krakowie. Wcześniej działał pod pseudonimem JØN. https://www.youtube.com/watch?v=R36vjivcXt8

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -