11 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Ikonografia przedstawiająca poetki pochodzące z okolic Lwowa dostępna w miejscowości Wielkie Oczy

  Polecamy

  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już dzisiaj, 5 sierpnia o godz. 19:00 w małej miejscowości Wielkie Oczy, położonej w pobliżu granicy w Ukrainą na Podkarpaciu na ulicy Rynek 14, odbędzie się prezentacja poświęcona poetkom, które urodziły się w południowo-wschodniej części Polski przygotowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego. Ikonografia pt. „Kresowe Poetessy” będzie zawierała zdjęcia czy rysunki poetek pochodzących z okolic Lwowa, Podola i Pokucia.

  Na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego poświęconą znanym i zapomnianym poetkom urodzonym na ziemiach południowo-wschodnich dawnej Rzeczypospolitej zapraszają Wójt Gminy Wielkie Oczy, Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkich Oczach, Wójt Gminy Lubaczów i Dom Spotkań z Historią w Warszawie. Poetycki opis Lwowa i Ziemi Lwowskiej, Pokucia i Podola utrwalony piórem kobiet dodatkowo ilustrowany będzie oryginalną ikonografią z epoki.

  Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów organizowanego przez Gminę Lubaczów i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z licznymi partnerami samorządowymi i instytucjonalnymi. Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie FDK https://festiwalkresow.pl/index.php/program-2022/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -