9,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Pożar budynków mieszkalnych i gospodarczych w Tajęcinie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Około godziny 10:40 do SKKM w Rzeszowie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego wraz z budynkiem gospodarczym w miejscowości Tajęcina. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 1, 2, 3 oraz pobliskie jednostki OSP.

  Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce, siły i środki były niewystarczające i KDR poprosił o dodatkowe wsparcie. Dyżurny zadysponował na miejsce jednostki OSP z ościennych gmin oraz z Komend Powiatowych. Ponadto została zaalarmowana większość jednostek OSP na terenie Rzeszowa celem gotowości bojowej w swoich remizach i ewentualnego wyjazdu do zdarzenia na terenie miasta.

  O godzinie 13:40 została zaalarmowana nasza jednostka do tego zdarzenia w celu pomocy przy pracach rozbiórkowych. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA w sile 5 strażaków. Na miejscu dowódca otrzymał wytyczne, a następnie strażacy w aparatach ODO udali się do pomocy strażakom działającym już od kilku godzin. Głównymi zadaniami było:

  – pomoc w rozbiórce spalonych rzeczy,

  – przelewanie pogorzeliska,

  – wyniesienie dużej ilości drewna i siana na zewnątrz budynku.

  Zastęp z naszej jednostki o godzinie 21:00 powrócił do koszar.

  Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia Policja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com