środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Cześć i chwała Bohaterom w godzinie „W” Upamiętniono rocznicę Powstania Warszawskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Punktualnie o 17:00 w godzinie „W” żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w uroczystości upamiętniającej sierpniowy zryw w 1944 roku. Przed pomnikiem Pamięci Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów przy Placu AK podczas uroczystości odśpiewano hymn Polski, wzniesiono na maszt flagę biało-czerwoną oraz złożono wiązanki kwiatów.

  1 sierpnia to wyjątkowy dzień dla pamięci o Powstaniu Warszawskim. To święto polskiej wolności, tego dnia o godz. 17:00 w roku 1944 wybuchło Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, zakończyło się klęską. Zginęło ok. 18 tys. powstańców, hitlerowcy wymordowali ok. 180 tys. ludności cywilnej. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie, zorganizowaną przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”.

  Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, dziś tak jak 78 lat temu nasi przodkowie stoją na straży bezpieczeństwa i niepodległości naszej Ojczyzny. Jako spadkobiercy tradycji Armii Krajowej, czujemy dumę i wdzięczność wobec odwagi, niestrudzonej walki i bohaterskiego oporu naszych przodków.

  fot. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

  78 lat temu stanęli do walki o wszystko, co kochali. Naszym zadaniem jest o nich pamiętać każdego dnia, dając swoim zachowaniem wzór dla kolejnych pokoleń!

  3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej kontynuuje misję i dziedzictwo Armii Krajowej. Te dwie formacje dzieli czas, ale łączy troska o dobro Ojczyzny. Dziedziczenie tradycji AK przez WOT wynika wprost z bliskości formy działania obydwu formacji, jak również potrzeby budowy tożsamości WOT na wartościach, z którymi mogą identyfikować się żołnierze.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com