11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Na 120-lecie Resovii powstanie nowy stadion

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 28 lipca została podpisana umowa na dofinasowanie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Obiekt powstanie m.in. dzięki rządowym funduszom. Wsparcie z Ministerstwa Sportu i turystyki wyniesie 60 mln zł, co stanowi połowę wartości planowanej inwestycji. Otwarcie nowego obiektu planowane jest na 120 lecie Klubu.

  Minister sportu Kamil Bortniczuk przekazał w Rzeszowie, na stadionie CWKS Resovia, dobre informacje o rządowym wsparciu na realizację budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Resort sportu przeznaczył na to zadanie 60 mln złotych. W ramach montażu finansowego – inwestycję realizowaną przez władze Rzeszowa – współfinansuje także samorząd województwa. Piłkarsko-lekkoatletyczny stadion ma być gotowy w 2025 roku.

  fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki/Twitter

  Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki to projekt ważny nie tylko dla Resovii i miasta Rzeszów, ale i dla całego Podkarpacia. Dziś zamykamy etap montażu finansowego tej inwestycji i rozpoczynamy etap realizacji projektu.

  Życzę, aby w jak najszybszym czasie został tu otwarty nowy, piękny obiekt, który będzie cieszył oczy rzeszowian i pozwalał wszystkim uprawiać sport w tak dynamicznie rozwijającym się regionie, jakim jest Podkarpacie.

  Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki
  fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki/Twitter

  Dzisiaj jest radosny moment. Dzięki szybkiej decyzji pana ministra mamy umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze strony ministerstwa sportu. Umowę, która finalizuje, ale też i rozpoczyna montaż finansowy tego przedsięwzięcia. To jest klucz do realizacji tego zadania.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Otwarty stadion lekkoatletyczny z funkcjami piłkarskimi uzupełni infrastrukturę sportową w mieście, w postaci już działającej, nowoczesnej hali Uniwersytetu Rzeszowskiego, a wkrótce także basenu z funkcją skoków do wody.

  Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki ma powstać na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Urząd Miasta Rzeszowa, jak zadeklarował prezydent Fijołek, chce otworzyć stadion na 120-lecie klubu, czyli w 2025 roku. PCLA ma być nowoczesnym obiektem lekkoatletycznym, ale mają być na nim prowadzone- zgodnie z zapowiedziami władz miasta – rozgrywki piłkarskie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -