+

Zwycięstwo Stali Rzeszów rundzie wstępnej Pucharu Polski

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Stal Rzeszów zwyciężyła z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:0 w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Gola na wagę awansu zdobył Dawid Olejarka. Biało-niebiescy dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie udział w losowaniu par 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, które odbędzie się w piątek 29 lipca w siedzibie PZPN-u.

W poprzednim sezonie Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Stal Rzeszów mierzyły się ze sobą w rozgrywkach eWinner II ligi. Teraz oba zespoły dzielą dwie klasy rozgrywkowe po tym jak Pogoń spadła do III ligi.

Już w 4. minucie goście z Grodziska Mazowieckiego mogli wyjść na prowadzenie. Na uderzenie z pola karnego zdecydował się jeden z zawodników Pogoni.

Chwilę później odpowiedział Bartłomiej Poczobut, który uderzył zza pola, ale obok słupka.

W 22. minucie Łukasz Góra ryzykownie przed szesnastką ściągnął na siebie dwóch rywali, po czym zapoczątkował akcję, którą Andreja Prokić zamknął uderzeniem głową.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść.

Bardzo szybko, bo już dwie minuty po rozpoczęciu Stal rozpoczęła od mocnego akcentu – dośrodkowanie Marcela Kotwicy z lewej strony zamykał Kacper Piątek, ale bramkarz gości obronił strzał głową i odbił piłkę na poprzeczkę.

w 70. minucie Pogoń miała bardzo groźną sytuację, Jean Franco Sarmiento z lewej strony dograł na pole karne do Jakuba Wyszkowskiego, ale jego strzał obronił Kaczorowski, który zbił piłkę na rzut rożny.

W 71. minucie biało-niebiescy ruszyli z szybkim kontratakiem, który zakończył się przegraniem na drugą stronę przez Patryka Małeckiego i dośrodkowaniem Wiktora Kłosa, na głowę Dawida Olejarki, który wyprowadził Stal na prowadzenie.

W 75. minucie Damian Michalik z pola karnego oddał strzał, który zablokował defensor, a chwilę później jego strzał obronił bramkarz.

W końcówce zostali nieco zepchnięci na własną połowę, ale Pogoń jedynie oddała strzał na bramkę, który złapał Kaczorowski.

Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Podopieczni Daniela Myśliwca po końcowym gwizdku mogli się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Zwycięstwo z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski oznacza, że Stal Rzeszów przechodzi do kolejnej fazy tych rozgrywek – 1/32 finału. Losowanie par na tę rundę odbędzie się w najbliższy piątek, 29 lipca 2022 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

STAL RZESZÓW – POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 1-0 (0-0)

1-0 Dawid Olejarka 71.

Stal: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Oleksy (72. Krzysztof Danielewicz), Głowacki – Poczobut, Kotwica (72 Bartosz Wolski), Kłos – Sadłocha (60. Dawid Olejarka), Piątek (60. Patryk Małecki), Prokić (60. Damian Michalik).

Pogoń: Małecki – Zembrowski (78. Adrian Karasek), Łoś, Szczudliński, Widejko – Sacharuk, Gzieło (57. Dawid Keller), Kołaczek (78. Matheus Dias), Jaroń (65. Jakub Wyszkowski), Wrzesiński (57. Jean Franco Sarmiento) – Strzałkowski.

żółte kartki: Kotwica, Oleksy – Widejko.

sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)

widzów: 1 076