-0,3 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Uroczyste przywitanie nadinspektora Dariusza Matusiaka, który odebrał nominację generalską z rąk Prezydenta RP

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystym przywitaniu nadinspektora Dariusza Matusiaka, który 23 lipca – podczas Centralnych Obchodów Święta Policji – z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał nominację generalską.

  W imieniu podkarpackich policjantów generała powitał jego I zastępca, inspektor Stanisław Sekuła. Gratulacje złożyli m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, ordynariusz rzeszowski ks. bp Jan Wątroba, w imieniu służb mundurowych nadbryg. Andrzej Babiec – podkarpacki komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie oraz nadinsp. w stanie spoczynku Józef Gdański.

  Uroczystość uświetniła kompania honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz orkiestra wojskowa z Rzeszowa.

  Oficjalne wręczenie nominacji miało miejsce 23 lipca br. podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, które w tym roku odbyły się w Katowicach.

  Nadinspektor Dariusz Matusiak urodził się w 1967 roku. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył zarządzanie.

  Służbę w formacji rozpoczął w maju 1994 r. w Komendzie Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. W 2002 r. został zastępcą komendanta, a następnie Komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach. W czerwcu 2004 r. awansował na Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Po niespełna czterech latach został Komendantem Miejskim Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem Policji w Żorach, a w 2015 r. Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej.

  Od 2018 r. pełnił służbę w Komendzie Głównej Policji – początkowo jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w Gabinecie Komendanta Głównego Policji. Od października 2020 r. pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw logistyki. Od 30 kwietnia 2021 r. jest Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie. W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com