czwartek, 28 marca, 2024
+

Srebrny medal Mistrzostw Świata w lekkoatletyce dla Katarzyny Zdziebło

Mielczanka Katarzyna Zdziebło została srebrną medalistką Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w amerykańskim Eugene, w chodzie na 20 kilometrów! 25-latka dokonała niesamowitej rzeczy i odniosła największy sukces w swojej karierze.

Reprezentantka Stali Mielec odważnie zapowiadała, że w Eugene jest gotowa do walki o miejsca w czołowej „10” w chodzie na 20 km. Szósta zawodniczka światowego rankingu postanowiła zaryzykować od samego startu i szybko znalazła się w czołówce. Znawcy dyscypliny przewidywali, że Katarzyna może znaleźć się w czołówce na dłuższym dystansie 35 kilometrów.

Zawodniczka LKS Stali Mielec w drugiej połowie dystansu narzuciła potężne tempo i z każdym kilometrem medal mistrzostw globu stawał się coraz bardziej realny. Po 16 kilometrach stało się jasne, że Kasia zdobędzie srebrny medal. Była jeszcze szansa na złoto, ale na ostatnim kilometrze liderka z Peru – Kimberly Garcia Leon „obroniła się” i zajęła pierwsze miejsce.

Katarzyna Zdziebło pobiła rekord Polski (1:27,31 s)! Poprawiła go aż o 87 sekund, który do dziś należał do Agnieszki Dygacz (1:28:58 w 2014). Złoty medal zdobyła Kimberly García Leon, która także pobiła rekord swojego kraju (Peru) wynikiem 1:26,58 s.