środa, 7 czerwca, 2023
+

  Szkolenie podkarpackich terytorialsów na poligonie w Wędrzynie zakończone

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ponad 200 żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się przez dwa tygodnie na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. W ramach szkolenia poligonowego żołnierze wzięli udział w czterodniowym szkoleniu z procedur współdziałania śmigłowca Mi-8. Dzięki doświadczonym instruktorom z 25BKPow zapoznali i doskonalili procedury kooperacji ze statkami powietrznymi. Położony w województwie lubuskim OSPWL Wędrzyn posiada, m.in. Centralny Ośrodek Zurbanizowany. Jest to obiekt szkoleniowy, który daje okazję do nauki i doskonalenia umiejętności działania w mieście.

  Terytorialsi z 31 i 34 Batalionu Lekkiej Piechoty przyswoili elementy szkolenia naziemnego z zakresu znaków i sygnałów służących do naprowadzania śmigłowca do lądowania. W ramach szkolenia doskonalili techniki wchodzenia na pokład i szyku podczas podbierania statku powietrznego w strefie lądowania.

  W trakcie szkolenia żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej znaleźli się na pokładzie śmigłowca wielokrotnie. Przerzut drogą powietrzną za pomocą śmigłowca Mi-8 był elementem kompleksowego zadania taktycznego jakie otrzymywała każda z sekcji lekkiej piechoty

  Złożoność zadań doskonale uświadamia żołnierzom szerokie spektrum działań bojowych w nowoczesnych konfliktach zbrojnych, są również najbardziej atrakcyjną formą szkolenia wspólnie z pododdziałami wojsk operacyjnych

  kpt. Sławomir Woch

  Podczas realizacji zadań taktycznych w terenie zurbanizowanym żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady OT wymienili się doświadczeniami oraz porównali procedury taktyczne z żołnierzami z Estonian Defence League Regional Command South.

  Doskonalenie umiejętności bojowych pozwoliło na zrealizowanie zagadnienia dotyczącego wykonywania akcji bezpośrednich na budynki korzystając z różnych metod wyłomu, przystosowanie ich do późniejszej obrony oraz zagadnienia poruszania się w terenie zurbanizowanym jak i realizowania patroli. Dodatkowym elementem szkolenia były strzelania nocne z wykorzystaniem środków noktowizyjnych, celowników optycznych oraz latarek.

  Zgrupowanie poligonowe w Wędrzynie pozwoli żołnierzom z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej usystematyzować posiadaną wiedzę, ale też opanować nowe umiejętności. Poligonowe szkolenie zintegrowane w Wędrzynie podniesie umiejętności bojowe żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. To intensywne szkolenia, trwające od wczesnych godzin porannych, często również w nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wymagają one od żołnierzy dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Szkolenia zintegrowane organizowane na poligonach poza, podstawowymi, wyrównawczymi i rotacyjnymi, są jedną z form szkolenia każdego żołnierza.

  Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już powinni się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

  Wymagania:

  • polskie obywatelstwo
  • wiek: 18-60 w korpusie szeregowych; do 63 w korpusie podoficerów i oficerów
  • niekaralność za przestępstwa umyślne
  • zdrowie fizyczne i psychiczne by pełnić służbę wojskową
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com