środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Happy Bus przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci na wakacjach! Podkarpacie odwiedzi już początkiem lipca!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Twoje dziecko spędza wakacje w domu, przed komputerem? Akcja Happy Bus to wspaniała inicjatywa Fundacji Happy Kids, która z myślą o dzieciach na wakacjach, które zostają w domu stworzyła dla nich mnóstwo atrakcji! Szykują się dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, różne gry i zabawy, planszówki, czy zawody w terenie. To już dwunasta edycja tej wakacyjnej akcji. Sprawdź, kiedy ten mobilny autobus zawita do twojej miejscowości na Podkarpaciu!

  80 tys. szczęśliwych dzieci, setki zaangażowanych wolontariuszy z kraju i z zagranicy, ponad 130 odwiedzonych miejsc w całej Polsce – to dotychczasowe efekty projektu Happy Bus, organizowanego przez łódzką Fundację Happy Kids. W tym roku wystartowała jego dwunasta edycja pod hasłem „Wszyscy śmiejemy się w tym samym języku!”.

  Główny cel to zapewnienie niezapomnianych wakacji i równych szans na rozwój najmłodszym w całej Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania. Na wakacyjnej trasie jest ponad 40 przystanków. Na każdym z nich dzieci będą mogły  przez 3 dni całkowicie za darmo korzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji m.in.: dmuchańców, malowania buzi, gier i animacji. Gdzie pojawi się zespół Fundacji i co przygotowano dla najmłodszych.

  Wakacje to okres, na który dzieci czekają cały rok. Często jednak bywa tak, że najmłodsi zamiast bawić się z rówieśnikami, spędzają je przed ekranem telewizora czy komputera. Problem jest jeszcze większy w mniejszych miejscowościach, gdzie atrakcje często bywają ograniczone. To właśnie z myślą o dzieciach z takich lokalizacji powstał projekt Happy Bus.

  W tym roku Fundacja  ma również specjalną misję :jako organizacja głęboko zaangażowana w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zamierza odwiedzić także ośrodki w Polsce, w których przebywają ukraińskie dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczych.

  W tegorocznej edycji Happy Busa bierze udział ponad 50 wolontariuszy z całego świata w tym m.in. z Pakistanu, Włoch, Chin, Algierii, Turcji czy Grecji. Wolontariusze są rekrutowani przez międzynarodową organizację AIESEC. Oprócz tego do akcji w ramach wolontariatu zgłaszają się podopieczni Fundacji Happy Kids i ich znajomi, a także osoby z zewnątrz, które o inicjatywie usłyszały przypadkiem. – <em>Nasi wolontariusze są w wieku od 16 do 66 lat, co łamie wszelkie stereotypy i pokazuje, że te różnice wieku tak naprawdę nie mają znaczenia, liczy się podejście oraz wrażliwość drugiego człowieka. <a>Niezwykle nas cieszy, gdy widzimy, że tę wrażliwość w naturalny sposób przejmują też nasi podopieczni i sami spontanicznie angażują się w akcję jako wolontariusze. Czują się potrzebni, chcą pomóc, można powiedzieć, że powstaje dzięki temu prawdziwy łańcuch.

   Na dzieci czekają liczne atrakcje w postaci m.in. zjeżdżalni, trampolin oraz gier planszowych. Wolontariusze Happy Kids będą prowadzić warsztaty z zaplatania bransoletek z muliny czy z samodzielnego tworzenia popularnych wśród dzieci „gniotków” i slime’ów. A jeśli jakieś dziecko zechce zostać np. Spidermanem czy Myszką Miki? Załatwione! Zespół Fundacji pomoże wcielić się ochotnikom w superbohatera czy ulubioną postać z bajki, dzięki malowaniu twarzy specjalnymi farbkami. Dla trochę starszych dzieci organizowane są lekcje języka angielskiego lub zajęcia, podczas których można dowiedzieć się ciekawych informacji o różnych państwach oraz odmiennych kulturach i tradycjach na całym świecie. Zajęcia te mają na celu uświadomienie dzieciom, że nauka języków obcych jest bardzo istotna, ponieważ w ten sposób mogą nawiązywać przyjaźnie na całym świecie. Ponadto Fundacja uczy  tolerancji i akceptacji.

  Dla dzieci przewidziane są również liczne konkursy z nagrodami. Pomocy finansowej w organizacji wydarzenia już od 5 lat udziela Fundacji firma Pepco, będąca sponsorem głównym wydarzenia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com